סקר "ידיעות": הליכוד ביתנו צונחת; סקר "מעריב": היא שומרת על כוחה

סקר נרחב של "ידיעות אחרונות" מעניק לליכוד ביתנו 33 מנדטים בלבד, "מעריב": 37 מנדטים; בשני הסקרים העבודה נחלשת בשני מנדטים

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הארץ

רשימת הליכוד ביתנו ממשיכה לאבד מנדטים, כך עולה מסקר העיתון "ידיעות אחרונות" ומינה צמח/"דחף" שפורסם הבוקר (שישי). מהסקר עולה שהרשימה המשותפת של מפלגותיהם של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וח"כ אביגדור ליברמן זוכה ב-33 מנדטים בלבד – ירידה של שני מנדטים לעומת סקר העיתון האחרון לפני שבועיים. סקר "מעריב" מנגד מעניק לליכוד 37 מנדטים, תוצאה זהה לזו של הסקר שערך העיתון בשבוע שעבר.

בשני הסקרים מאבדת מפלגת העבודה שני מנדטים: ב"ידיעות" היא יורדת מ-19 ל-17, ובמעריב מ-20 ל-18.

לכל הסקרים והמדורים בעמוד הבחירות המיוחד >>

לפי "ידיעות", הבית היהודי בהנהגת נפתלי בנט שומרת על כוחה כמפלגה השלישית בגודלה, אך זוכה רק ל-12 מנדטים - פחות מסקרי קול ישראל (15) ו"הארץ" (13) השבוע. "מעריב" מעניק לבנט 13 מנדטים, אחד יותר מאשר בשבוע שעבר. על משבצת המפלגה הרביעית בגודלה מתמודדות ראש בראש ש"ס, התנועה של ציפי לבני ויש עתיד בראשות יאיר לפיד עם 11 מנדטים כל אחת, על פי הסקר של "ידיעות אחרונות". ב"מעריב" זוכה ש"ס ל-11 מנדטים, התנועה ל-9 ויש עתיד ל-8 מנדטים.
מבחינת תמונת הגושים, מסקר "ידיעות" עולה כי גוש הימין נחלש מעט ועומד על 47 מנדטים (הליכוד ביתנו, הבית היהודי ועוצמה לישראל), לעומת 43 מנדטים של גוש המרכז שמאל (העבודה, התנועה, יש עתיד ומרצ). החרדים עם 17 מנדטים והמפלגות הערביות עם 11. עם שלם היא המפלגה היחידה שעברה את אחוז החסימה בסקר "ידיעות אחרונות" ולא משתייכת בצורה מובהקת לאחד הגושים.  

"מעריב" מנגד מונה בגוש הימין 51 מנדטים, בגוש המרכז-שמאל 41 מנדטים, החרדים עם 18 מנדטים ומפלגות ערביות עם 10. 

כמו כן, אחרי כמה שבועות של דשדוש, עם שלם של חיים אמסלם ועוצמה לישראל של מיכאל בן ארי ואריה אלדד עוברות את אחוז החסימה ומקבלות שני מנדטים - על פי סקר "ידיעות". "מעריב" מחלק ארבעה מנדטים בין שלוש מפלגות שלא עוברות את אחוז החסימה: קדימה, עם שלם ועוצמה לישראל. מפלגת "הישראלים" שעברה את אחוז החסימה בסקר האחרון של "ידיעות" לא עברה הפעם את אחוז החסימה בשני הסקרים.

המפלגות הערביות שמרו על יציבות: בל"ד קיבלה שלושה מנדטים, רע"ם-תע"ל קיבלה ארבעה מנדטים וחד"ש קיבלה ארבעה מנדטים בסקר "ידיעות" ושלושה בסקר "מעריב". את תמונת הסקרים משלימות מרצ עם ארבעה מנדטים ויהדות התורה עם שישה.

סקר "ידיעות" נערך בימים רביעי וחמישי. ממצאיו מבוססים על תגובותיהם של 1,250 מרואיינים, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה נעה בין 0.8 מנדטים למפלגה עם שני מנדטים, לשלושה מנדטים למפלגה הגדולה ביותר.

סקר "מעריב" נערך ב-27 בדצמבר בקרב 491 משיבים, המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה. טעות הדגימה היא עד 4.5%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ