בכיר בליכוד מזהיר: ש"ס לא תהיה בקואליציה

בליכוד טוענים שהקמפיין שמוביל דרעי נגד ליברמן "גזעני" ומאיימים שאם יימשך "נעדיף קואליציה עם בנט ולפיד". דרעי התנצל על הביטוי "רוסים לבנים"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בליכוד החריפו אתמול (חמישי) את הטון נגד ש"ס והאשימו את אריה דרעי בניהול "קמפיין גזעני" נגד שר החוץ לשעבר, אביגדור ליברמן וישראל ביתנו. "כנראה שחזרתו של דרעי לש"ס החזירה גם את מעורבותו של חיים רמון בהתנהלות המפלגה. ש"ס מנהלת כבר כמה שבועות קמפיין גזעני ומכוער נגד ליברמן ופתאום דרעי נזכר להאשים דווקא את ליברמן בהשתלטות עוינת על הליכוד", אמר הבכיר בליכוד. דרעי עצמו התנצל הבוקר לאחר שטען כי ליברמן מייצג "רוסים ולבנים".

טרם ההתנצלות, הבכיר בליכוד אמר כי "כולם שכחו שרק לפני שבועיים ש"ס פרסמה קמפיין חוצות עם תמונות של ליברמן חובש כיפה והסיסמה 'רק ש"ס תילחם בהתבוללות'. זה היה קמפיין גזעני שייחס לליברמן התבוללות רק בגלל מוצאו הרוסי, אף שכולם יודעים שאשתו ובתו מנהלות אורח חיים דתי". לדבריו, "לש"ס צריך להיות ברור: אם הקמפיין הגזעני הזה יימשך, אנחנו נעדיף קואליציה עם הבית היהודי ויש עתיד, על פני ש"ס".

הבכיר סימן את דרעי כאחראי להחרפת הטונים ויצירת משבר מלאכותי בין המפלגות כדי לחזק את כוחה הפוליטי של ש"ס בקרב המצביעים. דרעי תקף אתמול את ליברמן, לאחר שזה פרסם בעיתונות הרוסית כי ישראל ביתנו תאייש את תיקי הפנים והשיכון, המוחזקים כיום בידי ש"ס. "היום התגלה מי בעל הבית האמיתי בליכוד ביתנו. ישראל ביתנו ביצעה השתלטות עוינת על הליכוד. ממפלגת העם, הפכה הליכוד ביתנו למפלגה יהירה וזחוחה שמייצגת רוסים ולבנים", אמר דרעי.
דרעי האשים את חברי הליכוד בכך שהשר משה כחלון אינו מתמודד במסגרתה בבחירות לכנסת. "הם השפילו את כחלון וכעת הם רוצים להשפיל את שאר השרים הספרדים. זו קריאת השכמה לכל הספרדים, שובו הביתה, הליכוד כבר לא ביתכם, ש"ס היא ביתכם הטבעי והאמיתי. רק ש"ס חזקה תשמור על הספרדים בממשלת נתניהו הבאה".

דרעי עצמו התראיין הבוקר לרדיו החרדי "גלי ישראל" והתנצל על הדברים שאמר אתמול ב"משעל חם" לפיהם ליברמן מייצג רק "רוסים ולבנים". דרעי הסביר כי דבריו נאמרו בלהט הרגע, ועל סמך דף מסרים שהועבר לו, אך הסביר כי הוא חזר מלכתחילה לחיים הפוליטיים על מנת לדאוג לאוכלוסיות המיעוט.

"לא נהוג אבל אני אעשה את זה עכשיו. אני מתנצל התנצלות מוחלטת זה הייתה טעות אדירה הביטוי הזה 'רוסים לבנים'", אמר דרעי. "לצערי אתמול בלחץ של העימות תיקנתי פה ושם ולא שמתי לב לביטוי הזה. אני מתנצל זה לא הסגנון שלי מעולם לא דיברתי כך הם אחים שלי". בהודעה שפרסם דרעי נכתב כי "נפלה שגגה בשימוש בביטויים שאינם הולמים ואינם ראויים". 

דרעי הוסיף לקול ישראל: "ביקשתי להתראיין כי לא ישנתי טוב בלילה, אתמול הייתי טרוד עם העימות. אני לא חוזר בי מכל הנושא של הקיפוח של המזרחים, וזה שהליכוד לא מייצג את המזרחים, אבל לא הייתי צריך להגיד 'רוסים לבנים' , לאלה שאין להם אין צבע ואין דת, ילד רוסי מעיירת קיפוח הוא מקופח בדיוק כמו ילד דתי". במטה הבחירות של ש"ס הדגישו כי אין כוונה לגנוז את המסרים נגד קיפוח מזרחים ואת הסיסמה "עורו הספרדים" שהוצגה השבוע. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ