צעירה ירקה לעבר ח"כ אחמד טיבי באוניברסיטת בר-אילן

הנערה, שאינה לומדת במוסד, ניסתה לפגוע בח"כ בתום פאנל פוליטי. טיבי: אמשיך לומר את דבריי בכל מקום, גם אם יש בו גזענים וכהניסטים

טלילה נשר
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הדפיסו כתבה
טלילה נשר

נערה בת 17 ניסתה לירוק הערב (ראשון) על חבר הכנסת אחמד טיבי (רע"מ-תע"ל), בתום פאנל בחירות בו השתתף באוניברסיטת בר-אילן. לאחר מכן הוצא טיבי דרך יציאה צדדית. באוניברסיטה טוענים כי הצעירה אינה לומדת במוסד.

הפאנל כלל עימות בין ח"כ אחמד טיבי לבין ח"כ אריה אלדד (עוצמה לישראל), בהנחייתו של דובר האוניברסיטה, חיים זיסוביץ'. "הקהל הפריע כמעט בכל שאלה", סיפר אחד הנוכחים. משתתף אחר סיפר כי היו "קריאות ביניים, אבל הרוב עבר בשקט, למעט תקרית במסגרתה החליפו כמה סטודנטים קריאות ביניהם והוצאו מהאולם".

בחירות 2013: כל הסקרים והמדורים בעמוד הבחירות המיוחד >>

אולם כאשר טיבי ירד מהבמה, סיפרו נוכחים, צעירה דתייה בת 17 התקרבה אליו וירקה לעברו. "היא לא הצליחה לפגוע והמאבטחים של האוניברסיטה התנפלו עליה, עד שבא שוטר ולקח את פרטיה".

צפו בטיבי מתעמת עם הקהל בבר-אילן

  ח"כ אחמד טיבי הגיב לתקרית ואמר כי "לא אחשוש ולא אירתע ואבוא לכל מקום, גם אם יהיו בו כהניסטים וגזענים ימנים. אשמיע את דבריי ואת דברי הציבור הערבי בראש מורם".

  מאוניברסיטת בר-אילן נמסר בתגובה: "אנחנו מגנים בכל לשון את ההתנהגות הזו ומתנצלים בפני ח"כ טיבי על האירוע. מדובר בהתנהגות פרועה של צעירה שאיננה סטודנטית, שכנראה באה למקום כדי לבצע את המעשה".

  ח"כ איתן כבל (העבודה) אמר בתגובה לאירוע כי "קיים קשר ישיר והדוק בין החקיקה האנטי-דמוקרטית של ממשלת נתניהו-ליברמן, קריצת העין של הממשלה לפורעי המאחזים הבלתי חוקיים והאלימות שהופגנה היום כלפי ח"כ אחמד טיבי. מי שמתנהג כך כלפי מיעוטים בתוך מדינתו מעיד על חולשתו גדולה ולא על חוזק וביטחון עצמי. מי שהיה שותף לאלימות שהופגנה כנגד ח"כ טיבי באוניברסיטת בר-אילן כנראה אינו מכיר את ההיסטוריה של העם היהודי שסבל אינספור שנים מעצם היותו מיעוט בכל מקום בו היה. למראות כאלה אין מקום במדינת ישראל".

  בשבוע שעבר פרץ עימות מילולי ופיזי בתום דיון בבית המשפט העליון בנוגע להחלטת ועדת הבחירות המרכזית לפסול את מועמדותה של ח"כ חנין זועבי (בל"ד) לכנסת ה-19. אנשי ימין מנעו מזועבי להתראיין לתקשורת ובמשך דקות ארוכות צעקו בגנותה: "חתיכת טרוריסטית, לכי לסוריה, נשלח אותך לקדאפי". בין הצדדים התפתח עימות שכלל דחיפות ונמשך עד שמשמר בתי המשפט התערב ונאלץ להבריח את זועבי דרך אולם אחר.

  ח"כ מיכאל בן ארי (עוצמה לישראל) אמר בתום הדיון כי "מי שהשתתף במשט המרמרה הוא פושע, טרוריסט. לצערנו הרב זה בית המשפט שהכשיר את עזמי בשארה. באנו לומר שהאשה הזאת צריכה להיות בכלא". כשנשאל על כך שהיה שותף כחבר כנסת לאלימות כלפי זועבי, אמר בן ארי: "לא הכיתי אותה. מי שהכה זה אנשי בל"ד".

  תגובות

  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ