מחלוקת ברשות השידור על הבחירה בגאולה אבן כמגישת משדר הבחירות - בחירות 2019 - הארץ

מחלוקת ברשות השידור על הבחירה בגאולה אבן כמגישת משדר הבחירות

לאחרונה פורסם כי למגישה הבכירה של ערוץ 1 קשר רומנטי עם גדעון סער. לפי חברים בוועדת האתיקה של הרשות, יש חשש לניגוד עניינים בהגשת המשדר

שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
אמילי גרינצוויג

ועדת האתיקה של רשות השידור דנה ביום חמישי האחרון בכוונה לשבץ את גאולה אבן כמנחה מרכזית במשדר הבחירות של הערוץ הראשון. הוועדה התפזרה ללא המלצה בנידון, לאחר שחברי הוועדה הביעו עמדות חלוקות בנושא.

אבן, שלאחרונה פורסם כי היא מנהלת קשר רומנטי עם שר החינוךגדעון סער (הליכוד ביתנו), צפויה להגיש את המשדר המיוחד יחד עם הפרשנית המדינית של הערוץ, איילה חסון. חטיבת החדשות של ערוץ 1 היא שקיבלה את ההחלטות על השיבוצים הללו - החלטות שקיבלו לאחר מכן את אישור מנכ"ל רשות השידור, אולם זאת ללא התייעצות עם חברי המליאה של הרשות, ועדת התוכן או ועדת האתיקה שלה.

בדיון הביעו כלל נציגי הוועדה, בהם חברי מליאת רשות השידור, הערכה לתפקודה המקצועי של אבן. אולם חלקם הביעו אף חשש לניגוד עניינים וטענו כי המצב הנוכחי אינו מאפשר את מעורבותה בהגשת המשדר. "לטעמי במקרה של משדר הבחירות צריך לשקול מחדש את הבחירה באבן", אמר חבר הוועדה, ד"ר מוטי נייר מביה"ס לתקשורת במכללת נתניה. "העניין הוא נקודת המבט של הצופה וכל השאלות שהוא יעלה, זה יותר מעניין של מראית עין".

  חברי ועדה אחרים אמרו מאידך כי אין ביחסיה עם סער כדי להעלות חשש למשוא פנים, ולפיכך כי אין הכרח למנוע את השיבוץ.

  גאולה אבןצילום: רשות השידור
  גדעון סערצילום: מוקי שוורץ

  אבן נחשבת לאחת המגישות הבכירות והמוערכות ברשות השידור. יחד עם זאת, בשנים האחרונות היתה אבן מוקד לתלונות מצד גורמים בימין הישראלי. אבן נתפשה אז ברשות כבעלת עמדות שמאליות.

  מרשות השידור נמסר בתגובה: "רשות השידור אינה עוסקת בחייהם האישיים של עובדיה. הנהלת הרשות סומכת על שיקול הדעת, יושרתה והבחנתה המקצועית של העיתונאית גאולה אבן ובמידה שתתעורר בעיה כלשהי, הרשות תידרש אליה. גאולה נבחרה להגיש את משדר הבחירות יחד עם איילה חסון בשל ניסיונה, יושרה ומקצועיותה. לפיכך, נשוב ונדגיש שהרשות סומכת על שיקול דעתה של גאולה ועל יושרתה העיתונאית".

  האם הקשר עם השר סער צריך למנוע מגאולה אבן להגיש את המשדר?

  תגובות

  הזינו שם שיוצג כמחבר התגובה
  בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שהינני מסכים/ה עם תנאי השימוש של אתר הארץ