יחימוביץ' ניצחה בעימות במעמד צד אחד

יו"ר מפלגת העבודה לא נתנה לנתניהו להרוס לה את התוכניות ומול הקהל המופתע בקניון מודיעין התעמתה מול סרטונים שלו. רה"מ נותר ללא מלים

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' החליטה שלא לתת לראש הממשלה בנימין נתניהו להרוס לה את התוכניות. נתניהו דחה אמנם את הצעתה לקיים עימות טלוויזיוני פומבי - אבל יחימוביץ' לא ויתרה. אתמול הביאה מסך טלוויזיה ואוסף סרטונים של נתניהו וקיימה "עימות וירטואלי" על הבמה בקניון מודיעין.

על הפרק: התוכנית הכלכלית של יחימוביץ' לעומת המדיניות הכלכלית של הממשלה. "ביקשתי מנתניהו לבוא לעימות לא פרסונלי, לא מכוער. עימות אידיאולוגי", הסבירה יחימוביץ' על הבמה. מיד אחר כך צצה דמות ראש הממשלה על מסך הטלוויזיה הקטן שלידה.

בחירות 2013: לכל הסקרים והמדורים בעמוד המיוחד >>

בסרטון מסביר נתניהו שהחליט ללכת לבחירות משום שלא הצליח להעביר את תקציב הגזרות המתוכנן. "פריצה תקציבית ועלייה מסיבית של הגירעון יובילו אותנו לכלכלות הקורסות באירופה", הסביר בלהט, "לא אתן שזה יקרה כאן".

יחימוביץ' שמעה וחבטה בעוז: "הקיצוץ יהיה קשה. על זה הלכנו לבחירות. אבל עכשיו לא שומעים מנתניהו אף מלה על התקציב. זה מפריע לקמפיין. מה זאת הדממה הזאת? מה זאת העיקשות לא לדבר על התקציב אם זו הסיבה שבגללה הלכת לבחירות?".

יחימוביץ' מתעמתת עם הטלוויזיה, אתמולצילום: הדר כהן

יחימוביץ' סיפרה לקהל המופתע שכחלק מהקיצוצים המתוכננים יבטל נתניהו את חוק חינוך חובה חינם לגילי שלוש וארבע ויקצץ בקצבת הגמלאות ב-5%. "על זה הוא מפחד לדבר, אבל אנחנו נפקח את עיניו של הציבור, שיידע מה יקרה כאן ביום שאחרי", הבטיחה.

אחר כך שב נתניהו וצץ על המסך, הפעם בתשדיר בחירות ישן שבו הבטיח להפחית את המסים ב-20% והוסיף, "זאת איננה הבטחת בחירות". יחימוביץ' השיבה בארסיות, "נתניהו עמד בדיבורו". לדבריה, "נתניהו מתמחה בהפחתה של מסים צודקים ובהעלאה של מסים לא צודקים". הקהל המשולהב הריע.

בעימות הזה נתניהו הפסיד. הקהל לא אהב את התשובות שלו. מול גדודי המעריצים של יחימוביץ', לו ולמדיניותו הכלכלית לא היה סיכוי.

לעימות קדמה "הופעת חימום" של שחקן הרכש החדש של העבודה, החשב הכללי לשעבר, ירון זליכה. "הוא משלנו", קרא הקהל באופן קצוב כשזליכה - תומך ליכוד עקבי בעברו - עלה לבמה. "זה לא סוד שביבי ואני חברים טובים ושפעלנו יחד לא אחת לטובת מטרות משותפות", אמר. "כחבר, מצאתי לנכון להזהיר אותו שאם ימשיך בדרך המעוותת ולא יריב עם בעלי ההון, אני לא אהיה אתו".

זליכה הפתיע כשמתח ביקורת גם על תוכניתה הכלכלית של יחימוביץ' ואמר שיפעל "לעדן אותה". אחר כך הבהיר, "אני תומך בשלי ומקווה שתיבחר, אבל אני לא מצטרף לפוליטיקה". יחימוביץ' אמרה לו, "התחלנו את הדרך בחברות אבל בחילוקי דעות תהומיים. אני מודה שעדיין אני צריכה לשפשף את העיניים כשאני שומעת שאתה תומך במפלגת העבודה".

היום מתכוונת יחימוביץ' לגרור את נתניהו לאירוע פוליטי וירטואלי נוסף: מפלגת העבודה תציג, עם כניסת השנה האזרחית החדשה, את תקציב המדינה המשוער שנתניהו מסתיר ואת הקיצוצים הנרחבים שהוא מתכוון לכלול בו.


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ