בכיר בליכוד: נתניהו לא נסוג מנאום בר אילן, דוגל בשתי מדינות לשני עמים

למרות הדברים, בליכוד טרם החליטו אם "חזון נתניהו" יהפוך לחלק ממצע המפלגה ואם בכלל יפורסם מצע בנושא בזמן שנותר לפתיחת הקלפיות

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

בכיר בליכוד אמר אמש כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עדיין דבק בנוסחה שהציג בנאום בר אילן להקמת שתי מדינות לשני עמים. "המתווה שהציג נתניהו בנאום עדיין תקף מבחינתו, אבל המציאות כיום רחוקה מלאפשר את מימושו", אמר הבכיר. "המדינה הפלסטינית תקום רק אם הפלסטינים יכירו בישראל כמדינתו של העם היהודי, יכריזו על קץ הסכסוך ורק אם יובטחו הסדרים שיבטיחו את ביטחונם של אזרחי ישראל".

עם זאת, במפלגת השלטון לא ידעו לומר אתמול האם "חזון נתניהו" יהפוך לחלק ממצע הליכוד לבחירות הקרובות ואם בכלל יפורסם מצע בנושא בשלושת השבועות הקרובים. "המצע הוא מסמך אנכרוניסטי, אין שום סיבה להיצמד אליו", אמרו בליכוד. "הניסיון מלמד שעמדת ראש הממשלה מחייבת יותר ממצע של מפלגה ונתניהו תומך במתווה בר אילן. הנה שרון עלה לשלטון כמנהיג הליכוד, אבל עשה כראש ממשלה מה שבא לו, ולא התחשב בעקרונות המצע".

בשבוע שעבר קראו בכירים בליכוד שלא לכלול את עיקרי נאום בר-אילן, ובראשם ההכרה במתווה שתי מדינות לשני עמים במסגרת מצע המפלגה לבחירות. "חלוקת הארץ תוביל לחיסולה של ישראל. אמרנו את זה בעבר ואנחנו אומרים את זה היום", אמר אז בכיר במפלגה.

נתניהו בהשקת קמפיין הליכוד-ביתנו, בשבוע שעברצילום: אוליבייה פיטוסי

בכיר אחר אמר: "מצע הליכוד עד היום לא הכיר בקיומה של מדינה פלסטינית, ובישראל ביתנו דוחים בביטול את האפשרות שניתן יהיה לכונן מדינה פלסטינית לצד מדינה ישראלית". גורם אחר הוסיף כי "לא ברור איך אנשים כמו רובי ריבלין, בוגי יעלון או זאב אלקין יוכלו להתמודד עם מצע כזה".

במצע הנוכחי של ישראל ביתנו, קובעת המפלגה כי "התביעות להקמת מדינה פלסטינית ול'זכות השיבה' נועדו להסוות את המטרה האמיתית, שהיא למחוק את מדינת ישראל כמדינה יהודית וציונית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ