הליכוד פועל להדחת יוזם המודעה המציגה את בנט בגטו

משה איפרגן, מספר 96 ברשימה, פרסם מודעה בה נראה יו"ר הבית היהודי מאחורי גדר תיל על רקע הסיסמה "הגטו היהודי". בליכוד גינו

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

תנועת הליכוד החליטה היום (שלישי) לפעול להדחת משה איפרגן מחברותו בתנועה לאחר שהפיץ מודעה בה נראה יו"ר הבית היהודי נפתלי בנט מאחורי גדר תיל על רקע הסיסמה "הגטו היהודי". איפרגן, שאישר שעמד מאחורי ההודעה, סירב לבקשת הליכוד להסירה מאתרי האינטרנט ולכן החלה התנועה לפעול להדחתו. גורמים בתנועה מסרו כי "בעקבות הפניה למשטרה אנו מאמינים שהנושא ייחקר וייחשפו לציבור מניעיו האמיתיים של איפרגן והסיבה לפרסום המודעה הפוגענית".

חשיפתו של איפרגן גרמה למבוכה רבה בליכוד. המפלגה מיהרה לפרסם כי היא פועלת להדיחו משורותיה, ואולם ספק אם ניתן יהיה לאתר עילה משפטית כלשהי שתאפשר את הוצאתו מרשימת המפלגה לכנסת.

המודעה התפרסמה באתר "ליכודניק" וגררה ביקורת נגד השימוש בסמלי שואה. במרכז המודעה הופיע טלאי צהוב ונעשה שימוש באלמנטים רבים מהשואה. המודעה קוראת לציבור הדתי-לאומי שלא להצביע לבית היהודי, אלא למפלגת השלטון. "60 שנה לקח לכיפות הסרוגות לפרוץ את הגטו הסקטוריאלי שכלא אותם בתוך המפד"ל", נכתב במודעה, "60 שנה עד שסוף סוף הצלחנו להתערות בציבור הישראלי ולהיחלץ מהגטו המבודד שמנהיגי העבר כלאו אותנו בתוכו, ועכשיו נפתלי בנט רוצה להחזיר אותנו למפד"ל הישנה. ל'מפלגה של דתיים'. מצטערים נפתלי, אבל אנחנו מעדיפים להיות חלק מהציבור הישראלי ולא להתבדל. בליכוד יש יותר חברי כנסת דתיים ומסורתיים מאשר בבית היהודי!".

המודעה נגד בנט. להגדלה לחצו כאן

במפלגת הליכוד ביתנו מיהרו להדגיש כי לא מדובר בקמפיין מפלגתי רשמי, והודיעו כי הם מביעים "שאט נפש" מהמודעה. המפלגה פנתה ליו"ר ועדת הבחירות בין היתר על מנת שיורה על הסרת המודעות. משה איפרגן, המדורג במקום ה-96 ברשימת המפלגה לכנסת הודה כי הוא אחד מיוזמי המודעה.

בשבועות האחרונים התפרסמו סקרים המעידים על התחזקותה של מפלגת הבית היהודי על חשבון הליכוד-ביתנו. בליכוד תקפו את בנט בעקבות התבטאויותיו לפני שבועיים בזכות סירוב פקודה לפינוי מאחזים או התנחלויות. "חייל חייב למלא את פקודות הצבא", אמר בנט במסיבת עיתונאים שכינס והאשים את התקשורת והמפלגות השונות ביצירת "ספין", ובכך שסילפו את דבריו ממניעים פוליטיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ