הצבא מנע מלבני ופרץ להצטלם סמוך לסוללת כיפת ברזל

השניים ביקשו לקדם את קמפיין התנועה ולהבליט את תפקידו של פרץ בקידום הפרויקט. האירוע הועתק משם בשל החשש לחשיפת מיקום הסוללה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

במסגרת מסע בן ארבעה ימים בכל רחבי הארץ, ביקרו היום (שלישי) ציפי לבני ושותפה הטרי, עמיר פרץ, בסוללת כיפת ברזל באשקלון. אנשי התנועה ביקשו לרכוב עוד קצת על גל השבחים שקצר פרץ במבצע "עמוד ענן", על קידום מערכת כיפת ברזל בעת שהיה שר הביטחון.

התמונות של לבני ופרץ ליד המשגר ודאי לא היו מזיקות לקמפיין הבחירות אבל לצה"ל היו תכניות אחרות. החיילים ביקשו מאנשי התנועה לא לערוך את האירוע התקשורתי סמוך לסוללה, מחשש לחשוף את מיקומה המדויק. כך, מנהיגי התנועה כלל לא התקרבו לסוללת כיפת ברזל ונאלצו לשאת דברים בשביל צדדי, כשברקע רק כמה עצים ועמודי חשמל.

"התכנסנו כאן לא במקרה במקום הזה, ואני מאוד שמחה שעמיר פרץ חבר אלינו לתנועה", פתחה לבני את דבריה. "כל אזרחי מדינת ישראל יודעים: עמיר פרץ שר הביטחון שדאג לזה שבמבצע האחרון של צה"ל בעזה, מבצע מוצדק מאין כמוהו, הרבה מאוד לילות עברו על תושבי הדרום, גם אם בחשש, בהרבה יותר ביטחון. הוא עמד, התעקש, בחר, דאג שכיפת ברזל תהיה כשכולם אמרו שאין מה לעשות וניסו לרפות את ידיו", שיבחה את פרץ.

פרץ ולבני סמוך בשדה סמוך לסוללת כיפת ברזלצילום: אילן אסייג

אחר כך תקפה לבני את הממשלה: "תושבי הדרום בעצם משלמים פעמיים על המדיניות העקומה של נתניהו וחבורת הקיצוניים שעוטפת אותו. הם משלמים את המחיר פעמיים כי דווקא כאן בדרום שנמצא מאוים מצד החמאס בעזה, המדיניות צריכה להיות מדיניות של התרעה ומכות לחמאס על מנת שתושבי הדרום לא יצטרכו להסתפק רק בכיפת ברזל. אני מאמינה במיגון אבל לא רק במיגון". לדבריה, סיום מבצע "עמוד ענן" הותיר את תושבי הדרום בסכנה: "היום עזה פרוצה, המצור נפתח, מלט עובר חופשי כל הדברים שאנחנו יחד עם העולם לא נתנו להם להעביר. פתאום חמאסטן עכשיו פורחת. ההחלטות של ממשלת נתניהו השאירו את תושבי הדרום חשופים לאותה סכנת טילים".

"במקביל", הוסיפה לבני, "כשאנחנו רואים את סדר העדיפות הלאומי החדש, פתאום מבינים אותם אלה שנמצאים בחזית, שהם שמשלמים גם בחיי היום-יום. כספי המיסים בעצם הולכים לאותם מקומות שהם ברית נתניהו והשותפים הפוליטיים. אם אתה לא שותף טבעי של נתניהו – ואתה לא כי אתה גר באשקלון – אתה לא גר בתפוח או באיתמר או בעוד כל מיני התנחלויות מבודדות שהוקמו לצרכים פוליטיים כדי למנוע מאיתנו הסדר ובהן הממשלה הזאת משקיעה הרבה כסף – אם אתה לא שותף כזה שמתחזק את נתניהו בממשלה אתה לא שותף. סופרים רק את אלה שיודעים לכופף את הממשלה הזאת או לאיים עליה או שהם שותפים לאידיאולוגיה הקיצונית הזאת".

פרץ הצטרף לדבריה והתייחס להחלטה להעניק הטבות ברכישת קרקעות להתנחלויות רבות, אך לא ליישובי העורף שנפגעו בעימות עם חמאס, ובהם אשקלון: "אני אומר לכם בביטחון מוחלט – כל ההתנחלויות המבודדות, פרט לגושים, לא יהיו בידי מדינת ישראל ולמעשה הממשלה פשוט מעדיפה להמשיך ולתת הטבות כאלה כאשר אשקלון שעמדה בחזית עבור כולם לא מקבלת את ההטבה הזאת".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "לאור העובדה שהביקור לא תואם כמקובל, לא הורשתה הכניסה לשטח הצבאי". 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ