המשטרה: להעמיד לדין את פייגלין בשל התנהגותו בהר הבית

המשטרה מייחסת לפייגלין התנהגות פסולה במקום ציבורי והפרת הוראה חוקית. המפכ"ל דנינו: צפינו שככל שמערכת הבחירות תתקדם יהיו יותר פרובוקציות

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

משטרת ירושלים תפעל להעמיד לדין את מועמד הליכוד לכנסת, משה פייגלין, בגין התנהגותו בהר הבית. פייגלין נעצר היום (שלישי) בפעם השנייה לאחר שניסה להתפלל על ההר. במשטרת ירושלים אמרו כי ימליצו להעמידו לדין בגין עבירות של הכשלת שוטר, התנהגות פסולה במקום ציבורי והפרת הוראה חוקית.

הערב התייחס מפכ"ל המשטרה רב ניצב יוחנן דנינו לאירועים האלימים האחרונים שהופנו נגד המתמודדים לכנסת. "תפקידנו לוודא שמתנהלת מערכת בחירות תקינה, דמוקרטית, אשר תתנהל בצורה ראויה עד לתאריך הבחירות ולאחריו", אמר. דנינו העניק הערב תעודת הוקרה במחוז מרכז למפקד היחידה המרכזית ניצב משנה יגאל בן שלום, על פענוח פרשת שמעון קופר שהואשם ברצח אשתו ג'ני קופר.

בשל האירועים האחרונים במערכת הבחירות: היריקה על חבר הכנסת אחמד טיבי והתמונה שבה הופיע נפתלי בנט בגטו, אמר דנינו כי "צפינו כי ככל שמערכת הבחירות תתקדם יהיו יותר פרובוקציות ויותר אירועים שמטרתם להשפיע על מהלך הבחירות". דנינו שב והדגיש כי המשטרה לא תאפשר הפרות חוק או הפרות סדר. "נדאג למערכת בחירות תקינה, דמוקרטית, שתתנהל בצורה ראויה עד ליום הבחירות ואחריו", הוסיף.

המשטרה פתחה בחקירה בגין אירוע היריקה על חבר הכנסת אחמד טיבי באוניברסיטת בר אילן, ותלונה הוגשה נגד הצעירה שהודתה בביצוע המעשה. במשטרה ציינו כי עדיין לא הוגשה תלונה בנוגע למודעות שפורסמו נגד בנט, אך אם תוגש כזו - משה איפרגן, יוזם המודעה יובא לחקירה במשטרה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ