הארץ
הארץ

20 יום לבחירות לכנסת ה-19, הקרב על אחוז החסימה פתוח לחלוטין. בשבועות האחרונים התנדנדו על גבול אחוז החסימה בעיקר שלוש מפלגות: קדימה, עם שלם של הרב חיים אמסלם ועוצמה לישראל של מיכאל בן ארי ואריה אלדד. בסקר "הארץ" ומכון דיאלוג שהתפרסם הבוקר (רביעי) עולה כי רק קדימה ועוצמה לישראל אכן עוברות את אחוז החסימה וזוכות לשני מנדטים כל אחת.

מפלגת עם שלם ירדה מתחת לאחוז החסימה עם 1.3%, זאת לאחר שבסקר "הארץ" שפורסם ב-22 בנובמבר זכתה המפלגה לשלושה מנדטים. כשבועיים קודם לכן, אף זכה אמסלם בארבעה מנדטים בסקרים שונים שבוצעו בהזמנת ערוץ 2, ערוץ 10 וערוץ הכנסת.

לחצו לקריאת נתוני הסקר המלאים

מבחינת יתר המפלגות המועמדות שנמצאות מתחת לאחוז החסימה, מפלגת "כוח להשפיע בהנחיית הרב אמנון יצחק" מקבלת 1.0% מהקולות ואילו הירוקים זוכים ל-0.9%. מפלגת "ארץ חדשה" של אלדד יניב, שזוכה לתהודה נרחבת ברשתות החברתיות, זוכה ב-0.7% ורחוקה מאחוז החסימה. המפלגה המשותפת של עלה ירוק והרשימה הליברלית זוכים ב-0.6%.

מפלגת "הישראלים" של דוד קון, מגיש הטלוויזיה בערוץ 9, שעל פי סקר "ידיעות אחרונות" בחודש שעבר עברה את אחוז החסימה, מקבלת רק 0.5%. "נצח", הפלג החרדי-ליטאי שהתפצל מיהדות התורה, זוכה ל-0.3% ומפלגות "אחים אנחנו", "מתקדמת-ליברלית-דמוקרטית" ודע"ם מקבלות 0.2% כל אחת. את הרשימה סוגרת מפלגת "התקווה לשינוי" עם 0.1%. 


מדור "אחוז החסימה": ארץ חדשה - הארץ חדשה אך גם הרעיונות בקמפיין | הירוקים - להיבחר לכנסת בלי להדפיס אפילו עלון אחד | הישראלים - דוד קון מבטיח: לא אהיה שר |  הגמלאים - העבר הרע רודף אותם

מבחינת המתלבטים להצביע למפלגות אחרות עולה תמונה מעניינת כאשר בודקים את נתוני המפלגות שסביב אחוז החסימה. הנסקרים נשאלו האם הם בטוחים בהצבעתם ואם השיבו שלא, נשאלו לאיזו מפלגה אחרת יצביעו. מהסקר עולה כי 62% ממצביעי קדימה מתלבטים האם להצביע למפלגה, כאשר 25% ממי שהצהיר כי יצביע למפלגה מתלבט האם להצביע לליכוד, 6% לעבודה ו-6% ל"התנועה" של ציפי לבני. עוד עולה כי 58% ממצביעי עם שלם עדיין מתלבטים ו-29% מהם שוקלים לתת את קולם לש"ס ו-29% לבית היהודי.

על פי הסקר, מפלגת עוצמה לישראל היא היציבה ביותר מבחינת "הקולות הבטוחים" כאשר רק 10% מתלבטים האם לתת את קולם דווקא לבית היהודי של נפתלי בנט. עוד עולה כי 25% ממצביעי ארץ חדשה שוקלים להצביע לעלה ירוק ו-50% ממצביעי "אחים אנחנו" שוקלים להצביע לארץ חדשה.

הסקר נערך ב-31 בדצמבר 2012, בוצע על ידי חברת דיאלוג בפיקוח פרופסור קמיל פוקס וכלל 666 משיבים. מבין אלה שענו לטלפון שיעור ההיענות היה 32%, שיעור הטעות המקרית לכל שאלה בנפרד היא 3.9%. 

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ