יחימוביץ' מצטרפת ליוזמת לבני ליצירת גוש מרכז-שמאל

יו"ר התנועה תיפגש השבוע עם יחימוביץ' כדי לדון במהלך. לפיד קורא לשתיים לוותר על המהלך ולחבור לנתניהו כדי למנוע ממשלת ימין קיצונית

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פחות מיממה לאחר שיו"ר "התנועה", ציפי לבני, קראה לאיחוד מפלגות המרכז-שמאל למען החלפת שלטון הליכוד, הביעה הבוקר (שבת) יו"ר "העבודה" נכונות להיפגש ולדון במהלך. "שמחתי מאוד לשמוע את אמירתה של לבני", אמרה שלי יחימוביץ' ב"שבתרבות" בתיאטרון הבימה בתל אביב, וציינה כי עוד אמש העבירה לה מסר להיפגש הערב (מוצאי שבת) בביתה, אולם מאחר שמועד זה אינו מתאים ללבני, טרם נקבעה פגישה. "אעשה הכל כדי שהפגישה תתקיים", הוסיפה יו"ר העבודה, "מבחינתי היא יכולה עוד להתקיים גם בשעות מאוחרות ביותר הלילה".

באירוע ב"הבימה" הזכירה יחימוביץ' את הודעתה מיום חמישי האחרון כי לא תשב בממשלת נתניהו-ליברמן ואמרה כי זו "יצרה גלים חיוביים ביותר בשטח והעירה את מערכת הבחירות. אני מקווה שהיא גרמה למפלגות המרכז להבין שהחלפתו של נתניהו היא אפשרית במיוחד נוכח החולשה העצומה של הליכוד ביתנו".

יחימוביץ' שבה וקראה לשותפים פוטנציאליים נוספים לחבור ליוזמה להקמת גוש חוסם מול הליכוד ביתנו: "אמירה נחרצת כזאת, כפי שאנחנו אמרנו, תיטע תקווה עצומה בליבו של הציבור, תעביר מסר חד משמעי ולא מתחמק ותתניע את השטח למאבק נחוש וחדור התלהבות".

יו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד שוחח עם יחימוביץ' ולבני הבוקר ונענה להצעתן להיפגש, אך הדגיש כי אין לו עניין להצטרף לגוש חוסם ואף קרא להן להצטרף לממשלת נתניהו כדי למנוע ממשלת ימין קיצוני. לאחר בשבעות הבוקר נראה היה כי לפיד מצטרף לאיחוד הכוחות, הוא הבהיר מאוחר יותר בדף הפייסבוק שלו: "אמרתי להן שאשמח להפגש איתן, כפי שאני שמח להיפגש עם כל בכירי המערכת הפוליטית מימין ומשמאל. יחד עם זאת אין לי עניין להצטרף לשום "גוש חוסם" שכן איני נוהג להחרים אנשים ומפלגות".

שלי יחימוביץ', היום ב"הבימה"צילום: מוטי מילרוד

היום אמרה לבני כי "כל מי שמבין את גודל הרגע צריך להצטרף ולהתאחד סביב היוזמה שהצגתי על מנת להחליף את נתניהו". יו"ר התנועה שעדיין מקווה כי גם מפלגתו של לפיד תצטרף ליוזמה אמרה ש"כאשר אנשים יראו אותי, את שלי, את יאיר, את מופז ואת כל מי שמבין שזו עת צרה, מאוחדים ביחד סביב המטרה של החלפת נתניהו - כל אותם אנשים שהתייאשו והרימו ידיים יצאו להצביע". יו"ר התנועה הוסיפה כי "לא נכתב בכוכבים שנתניהו יהיה ראש הממשלה. זו עת צרה לישראל וחייבים להתאחד אל מול ברית הקיצוניים של הליכוד ביתנו, החרדים והבית היהודי- ברית שמעדיפה את ארץ ישראל השלמה על פני המדינה היהודית ואת ההלכה על פני החוק".

גם יו"ר "קדימה" שאול מופז ברך הבוקר על היוזמה. "אני בעד אחדות גדולה וחזקה שתחליף את הממשלה הימנית הזו", אמר ב"שבתרבות" בבאר שבע. "מוטב היה אם האיחוד היה קורה לפני הגשת הרשימות, אך עדיין לא מאוחר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ