נתניהו על דברי דיסקין: נאמרו בשל תסכולים אישיים

ראש הממשלה התייחס בריאיון לערוץ 2 לביקורת החריפה שהשמיע ראש השב"כ עליו ועל הדיונים שהתקיימו בנוגע לאפשרות שישראל תתקוף באיראן

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס בריאיון שפורסם הערב (שבת) בערוץ 2 לביקורתו החריפה של ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין כלפיו. דיסקין תיאר את נתניהו בריאיון שפורסם בסוף השבוע ב"ידיעות אחרונות", כזגזגן וכאחד שלא לוקח אחריות.

"אני והקולגות שלי לא חשנו ביטחון ביכולת של נתניהו וברק להוביל מהלך מול איראן", טען דיסקין. "לא בטחנו במניעים של האנשים האלה. חששנו שהם יבצעו מחטפים וכל מיני תרגילים שיסבכו אותנו כמדינה משיקולים לא ענייניים או בדרכים לא כשרות".

בריאיון לעיתונאי יעקב אילון שיפורסם במלואו ביום שני הקרוב, אמר נתניהו כי הוא "לא עוסק במחזור של דברים שבאים בדיוק בעיתוי של שבועיים לפני בחירות ומגיעים מכל מני תסכולים אישיים ומניעים... בכל תולדות ישראל לא התקיימו דיונים כל כך רציניים על הנושא האיראני עם כל הדרגים המקצועיים, עם סבלנות וניתוחים והחלטות".

נתניהו ודיסקיןצילום: מיכל פתאל

  ראש הממשלה הוסיף: "הובלנו מהלך עולמי נגד איראן...אני לא צריך לענות לו, זה לא רציני... שיחליטו אם אני בשליחות משיחית או פועל ממניעים אישיים. איראן זה סיכון קיומי".

  נתניהו התייחס בריאיון לאפשרות ששלי יחימוביץ', ציפי לבני או יאיר לפיד יצטרפו לממשלה הבאה. "אני לא פסלתי מפלגות, בשלב הזה פוסלים אותנו", אמר, "אבל מי שירצה להצטרף אלינו יצטרך כמובן ללכת בכיוון המדיני והכלכלי שאני חושב שהוא האחראי והוכיח את עצמו".

  לשאלה האם לבני יכולה להיות שרה בממשלה שלו, ענה נתניהו: "שרה כן. את המדיניות מול הפלסטינים אני אוביל". כשנשאל שאלה דומה בנוגע ליחימוביץ', ענה: "זה תלוי בה", כששאל אילון אם ירצה בה כשרת אוצר, ענה ראש הממשלה: "לטובת כלכלת ישראל כדאי שנמשיך בקו האחראי והמצליח שאנחנו הובלנו עד עכשיו".

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ