הרב עובדיה יוסף: אם יוחלט על גיוס בני ישיבות - נרד מהארץ

מנהיגה הרוחני של ש"ס שיגר את האיום, המלווה אף את קמפיין הבחירות של מפלגתו, במסגרת דרשה שנשא בבית הכנסת בבניין מגוריו בסוף השבוע

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

הרב עובדיה יוסף, מנהיגה הרוחני של ש"ס, מאיים כי אם תתקבל לאחר הבחירות החלטה על גיוס בחורי הישיבות, יגיבו החרדים בירידה מהארץ. "נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל, לנסוע לחוץ לארץ", אמר יוסף ביום שישי האחרון.

"מרחפת עלינו גזירה קשה, גיוס בני הישיבות", אמר הרב יוסף למתפללים בבית הכנסת בבניין מגוריו בירושלים, בסוף תפילת שחרית בסוף השבוע. "אשרי מי שעמלו בתורה ועושה נחת רוח ליוצרו ורוצים לבטל את הנחת רוח הזה. (אנחנו) מוקפים שונאים, מוקפים אויבים, והרשעים האלה שונאי התורה, כל זה לא אכפת להם, רוצים לגזור גזירות עלינו, גזירות קשות ורעות. בצרה גדולה אנחנו. התורה בסכנה, מתי יהיו תלמידי חכמים, אם מגייסים אותם לצבא? רבותי, אנחנו בצער גדול, סכנה גדולה, תחוסו על בניכם, תחסו על בני בניכם שיעסקו בתורה. איך זה יהיה, יילך מידינו, נצטרך חס ושלום לעזוב את ארץ ישראל, לנסוע לחוץ לארץ, לחכות שהשלטונות ייתנו לנו, ישחררו לנו את בני הישיבות".

ככל הנראה מקורם של דברי הרב יוסף, שהובאו באתר "כיכר השבת", בהוראה המפורסמת של "גדול הדור" הליטאי המנוח, הרב אליעזר מנחם שך, שבקיץ 1988 איים: "אם תהיה גזירה על עולם הישיבות לא יישאר אף בן תורה בארץ ישראל".

הרב עובדיה יוסףצילום: אוליבייה פיטוסי

מנהיגה הרוחני של ש"ס אמר את הדברים כעת, כחלק מקמפיין הבחירות של מפלגתו. לדבריו, "אנחנו בצער גדול. לכן עכשיו הזמן שכל אחד ואחד יילך להצביע לפי המפלגות שהן בשביל התורה, שעוזרים לתורה, שרוצים לחזק את התורה. כל אלה שהולכים ופונים למפלגות אחרות אוי להם מיום הדין, אוי להם מיום התוכחה, מה יענו ביום פקודה? אוי להם מהתוכחה. הקב"ה יאמר להם איך עזבתם את התורה שלי בידיים של הרשעים האלה? אתם בחרתם בידי הרשעים ששונאים את התורה, הפר עצת אויבנו וקלקל מחשבותם".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ