נפסל לשידור סרטון תעמולה של מפלגת בל"ד

בסרטון מופיעה קריקטורה של ליברמן השרה את "התקווה" במבטא ערבי "המגחיך את ההמנון". בנוסף שוקל יו"ר ועדת הבחירות לצנזר תשדיר של עוצמה לישראל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

לקראת פתיחת שידורי התעמולה בטלוויזיה וברדיו הערב (שלישי), החליט אתמול יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, לפסול תשדיר בחירות של מפלגת בל"ד. בסרטון המדובר מופיעה דמות מצוירת של אביגדור ליברמן השר את "התקווה" במבטא ערבי. "התשדיר משמיע באופן מעוות ומגחיך את 'התקווה', המנון מדינת ישראל", נימק רובינשטיין את החלטתו.

יו"ר בל"ד, ח"כ ג'מאל זחאלקה, תקף את ההחלטה לפסול את התשדיר: "זהו המשך של מסע ההשתקה והפחדה נגד רשימת בל"ד וציבור בוחריה. שוב התברר שמה שמותר לימין הקיצוני בישראל, אסור לציבור הערבי". לדבריו, "לצערנו, ההחלטה פוגעת פגיעה של ממש בחופש הביטוי ומצמצמת את מרחב היצירה. הפסילה לא תעלים את המציאות הקשה שמשקף הסרטון. מי שחושב שניתן להתנות אזרחות וזכויות בשבועות נאמנות ושירת ההמנון, לא מבין מהי דמוקרטיה וראוי לסאטירה נוקבת ונושכת. אנו מזמינים את הציבור הרחב לצפות בסרטון ברשת האינטרנט ולשפוט בעצמו."

השופט רובינשטיין שוקל לצנזר בנוסף קטעים מתוך תשדיר מפלגת עוצמה לישראל. אתמול (שני) הודיע יו"ר ועדת הבחירות לראשי המפלגה כי הוא מבקש להסיר מהתשדיר המדובר את המשפטים בערבית בהם נאמר כי"אין זכויות בלי חובות ובלי קיום החובות הללו אי אפשר לדרוש זכויות". הח"כים אריה אלדד ומיכאל בן ארי מחו על הכוונה לצנזר את תשדיר המפלגה ואמרו כי "המשפטים הללו הם משפטים לגיטימיים בדמוקרטיה, תקינים לחלוטין ומוצדקים מבחינה ציבורית ומשפטית. כל ניסיון למחוק אותם יהיה בגדר פגיעה אנושה בחופש הביטוי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ