לפיד נגד בנט: הוא מרמה את הציבור החילוני

יו"ר יש עתיד התחייב שלא יישב בממשלה שלא תביא לשוויון בנטל. על בנט: קראתי את המצע שלו, הפירוש היחיד הוא הסדר שמפרק את החברה הישראלית

רויטל חובל
רויטל חובל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יאיר לפיד, יו"ר יש עתיד, התחייב הערב (רביעי) כי לא יישב בממשלה שלא תביא לשוויון בנטל. לפיד, שכבר הצהיר כי לדעתו הדרך היחידה להשפיע היא מתוך הממשלה, תקף את ראש הממשלה, בנימין נתניהו, וגם את יו"ר הבית, היהודי, נפתלי בנט, בנוגע לעמדותיהם בסוגיית השוויון בנטל.

במסיבת העיתונאים שנערכה בבית סוקולוב בתל אביב, ביקש לפיד "להזהיר את הבוחרים מפני פתרונות הונאה נוסח נפתלי בנט, שאומר לציבור החילוני בקול רם 'שוויון בנטל' ואז רץ ולוחש באוזנם של הרבנים החרדים שלא ידאגו, הוא מתכוון רק לכאלה שאינם לומדי תורה". לפיד הוסיף, "מר בנט, אני קראתי את ההצעה שלך ברצינות, הפירוש היחיד שלה היא המשך הסדר תורתו אומנותו שמפרק מבפנים את החברה הישראלית".

לפיד האשים גם את נתניהו שלדבריו "נבהל וברח" מקביעת פתרון לסוגיית השוויון בנטל. "לנתניהו היתה הזדמנות היסטורית לגייס את החרדים ולהוציא אותם לשוק העבודה ולהטביע חותם אמיתי על החברה הישראלית, וברגע האחרון הוא נבהל וברח. אז אנחנו יודעים שהוא מעדיף לא לעשות כלום, כך שצריך להכריח אותו. זה התפקיד של יש עתיד".

יאיר לפיד מגיע לבית סוקולוב, הערבצילום: תומר אפלבאום

עוד אמר לפיד כי "לא ימרחו אותנו. לא תהיה עוד ועדה, לא יהיה ניסוח עמום בקווי היסוד, לא ימכרו לנו שנדון על זה לאחר הכניסה לממשלה. לא נקבל עוד מריחה נוסח ועדת פלסנר שתציל אותם מהצורך להתמודד עם הנושא". בהקשר זה תקף לפיד גם את יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', על כך שאינה עוסקת בסוגיה וקרא לה "להפסיק להשתמט מהנושא ולהפסיק להגיד שאינו חשוב".

לפיד הוסיף ואמר: "שלא ימכרו לנו שזה מסובך. זה לא מסובך. כולם צריכים להתגייס. או לשירות צבאי, או לשירות אזרחי. וכולם צריכים ללמוד לימודי ליבה, וכולם צריכים לעבוד. ואיש לא ימכור לי שיש פה אמירה אנטי-חרדית, זו לא אמירה אנטי-חרדית. אני לא מבקש מהם לעשות שום דבר שאני לא מבקש מהילדים שלי או מעצמי. ומי שלא ירכיב את הממשלה הבאה צריך לדעת. אנחנו לא מבקשים תיקים, אנחנו לא מבקשים כיסאות, לא בשביל זה הקמנו את יש עתיד. אלה הערכים שלנו. לא נשב בממשלה שלא תגייס את החרדים ולא תכניס אותם לשוק העבודה".

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ