המשפחה התלוננה וש"ס תסיר מהתשדיר אשה שהוצגה כערירית

לקול קריינות של אריה דרעי, הוצגה אשה הזקוקה לכאורה לסיוע המפלגה, אלא שלטענת משפחתה, האשה זוכה לטיפול יומיומי ולא זוכרת שנתנה את הסכמתה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

ועדת הבחירות המרכזית דרשה היום (חמישי) מש"ס להסיר קטעים מתשדירי הבחירות בהם מוצגת אשה שנטען כי היא ערירית ונזקקת לסיוע של המפלגה. בני משפחתה של האשה, שצפו בתשדיר ביומיים הראשונים של שידורי התעמולה, פנו לוועדת הבחירות וטענו כי האשה זוכה לטיפול ראוי מצדם וככל הנראה לא נתנה את הסכמתה להשתתף בתשדירים.

בני המשפחה ציינו כי דעתה של הישישה, עדנה יוסף, אינה צלולה והיא אף לא זוכרת פנייה של אנשי ש"ס אליה בנוגע לתשדירים. בעקבות פניית הוועדה, החליטו בש"ס לגנוז את הקטעים בהשתתפותה.

לחצו לצפייה בכל תשדירי הבחירות

במכתב המשפחה שנשלח לוועדה נכתב כי "לדאבונם 'זכו' במשפחה לצפות בתשדירה של מפלגת ש"ס אשר עסק בהצהרותיה של ש"ס לפעול להנחלת חוק סיעוד ממלכתי... במסגרת התשדיר נראה ונשמע מר אריה דרעי אומר: 'אמא זה אמא, אבא זה אבא, אין להם תחליף בעולם, חובתנו אנו הבנים, הבנות, לדאוג להורים שלנו, לדאוג שמדינת ישראל תתן להם חוק סיעוד חינם, שיזדקנו בכבוד...'. בהתאם למטרת התשדיר, הוצגו הקשישים המוקרנים בו כערירים, עזובים, מוזנחים וזקוקים לעזרה ולסיעוד".

עוד נכתב בפניית המשפחה כי "הגב' הינה בת למעלה מתשעים. בני משפחתה מסייעים לה באופן יומיומי ומטפלים בה במסירות משפחתית אמיתית. הגברת יוסף שצלילותה אינה כבעבר אינה זוכרת כי הסכימה לצילומה או כי הסכימה להכללת צילומיה בתשדירה האמור. וממילא אף אם התקבלה הסכמתה, אין המדובר בהסכמה מודעת".

במקביל פנתה עמותת חדו"ש (חופש דת ושוויון) לוועדה בדרישה להוציא צו נגד ש"ס ותחנת הרדיו "קול ברמה" שייאסור על שידור דרשותיו של הרב עובדיה יוסף בשל תעמולת הבחירות הנאמרת בהן. יו"ר הוועדה, השופט אליקים רובינשטיין, עדיין לא נתן את החלטתו בנושא.

אתמול סיכם יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, עם ש"ס על גניזת תשדיר הבחירות השנוי במחלוקת "כוכבית גיור". "סברתי כשלעצמו, כי אך תיתכן תחושה של פגיעה מכלילה, שראוי להימנע ממנה ככל הניתן", נימק את פנייתו לש"ס. רובינשטיין דן בנושא בעקבות שתי עתירות שהוגשו לו מאז שודר הסרטון ביום שלישי: עתירתה של ח"כ נינו אבסדזה, ראש מטה העולים של מפלגת העבודה, ושל משפחת אונגר מאשדוד שטענו כי מדובר בתשדיר גזעני המציג את ציבור העולים באור מגוחך ונלעג.

בש"ס טענו מנגד כי ממילא לא התכוונו לשדר את הסרטון יותר משתי פעמים ובכוונתם להציג בימים הקרובים סרטונים חדשים בעניין. בין השאר יככבו בהם דמויות אחרות המופיעות בתשדיר הראשון, תחת החופה. במטה ההסברה של ש"ס רואים בתשדיר "כוכבית גיור" הצלחה רבה, וחשים גאוות יחידה על כך שהצליחו לקבוע סדר יום תקשורתי באחד משני המסרים המרכזיים של הקמפיין – הבטחה לשמור על "זהות יהודית" של הממשלה (המסר השני נוגע למדיניות הכלכלית לאחר הבחירות). עם זאת, במטה הבחירות של המפלגה מייחסים לקמפיין חשיבות פחותה, ומזכירים כי עיקר העבודה של המפלגה נעשית בשכנוע מבית לבית ולא בקמפיין טלוויזיוני.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ