האם גלעד ארדן כבר קיבל תפקיד בממשלה הבאה

ארגון קק"ל האמריקאי הפיץ סרטון בו נראה גלעד ארדן מצהיר כי יגיע לוועידה שתתקיים באפריל 2013 בנבאדה. תפקידו באירוע: השר להגנת הסביבה

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

האם השר גלעד ארדן מתכנן קדנציה נוספת כשר להגנת הסביבה? אנשי השלוחה האמריקאית של הקרן הקיימת כנראה כבר יודעים את התשובה. בימים האחרונים הפיץ הארגון הזמנה לוועידה השנתית שלו בנבאדה, בה הודיע כי ארדן יהיה האורח המרכזי, בכובעו כשר להגנת הסביבה. "הצטרף אלינו לפסגה, ותוכל לשמוע את ארדן ממקור ראשון וללמוד עוד על מנהיגותה של ישראל בפיתוח טכנולוגיה שעוזרת לעולם לנוע לעבר עתיד בר קיימא", נכתב בהזמנה.

בנוסף להזמנה אף פורסם סרטון וידיאו בו פונה ארדן לבאי הוועידה ומזמין אותם לכינוס בנבאדה. "ישראל היא מובילה עולמית בחדשנות בת קיימא וטכנולוגיות ירוקות, ואני מצפה לדיון הזה בפסגת קק"ל", אמר השר ארדן, "אני מתכוון להיות שם, בנבאדה, באפריל 2013". אך יש רק בעיה אחת: הכינוס ייערך הרבה אחרי הבחירות והקמת הממשלה הבאה וכלל לא ברור מי ימלא את התפקיד במועד הזה. 

ארדן עצמו הופתע היום לשמוע על ההזמנה ששיגרה קק"ל למשתתפים הפוטנציאליים. מבירור עמו עולה כי הדברים הוקלטו עוד במהלך הכינוס הקודם, לפני הכרזת הבחירות בישראל וקק"ל הוציאו את המסמך הזה בעיתוי הנוכחי. כמו מרבית השרים במפלגתו הוא מסרב "לתפור חליפה" לפני היוודע תוצאות הבחירות. לפני חודשים אחדים הוא נאם בכנס השנתי של הארגון באורלנדו, וכאשר נשאל שם אמר שישמח להשתתף גם בכנס הבא.

בליכוד העריכו שארדן, שהגיע למקום השני ברשימת הליכוד לכנסת וזוכה להערכתו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, ישודרג לתפקיד בכיר יותר סביב שולחן הממשלה ולא יחזיק בתפקיד הנוכחי.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ