סקר "מעריב": הליכוד מתאוששת; "ידיעות": 33 מנדטים

בסקר "מעריב" צוללת העבודה ל-16 מנדטים, ב"ידיעות" היא עולה ל-18; מגמה הפוכה גם לגבי ש"ס; בשניהם לבני מתרסקת ומרצ מתחזקת

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים78
הארץ

רשימת הליכוד ביתנו מתאוששת משבועות ארוכים של דשדוש וכעת מנבא לה סקר "מאגר מוחות" שפורסם הבוקר (שישי) בעיתון "מעריב" 38 מנדטים. זו עלייה של שני מנדטים לעומת הסקר האחרון שנערך בשבוע שעבר. מנגד, בסקר "ידיעות אחרונות" שנערך על ידי מינה צמח ומכון "דחף", הליכוד ביתנו עדיין לא מצליחה להתרומם ונמצאת בשפל אליו הגיעה לפני שבועיים - 33 מנדטים.

בחירות 2013: לכל הסקרים, מדורים ופרשנויות בעמוד המיוחד

עוד הבדל שעולה מהסקרים הוא מספר המנדטים להם זוכה שלי יחימוביץ' ומפלגת העבודה. לפי סקר "ידיעות אחרונות", יחימוביץ' מתחזקת במנדט ומקבלת 18 מנדטים. לפי סקר "מעריב", העבודה דווקא נחלשת בשני מנדטים וניצבת על 16 בלבד – הנתון הנמוך ביותר אליו הגיעה המפלגה מאז החלו הסקרים במערכת הבחירות הנוכחית. באשר לש"ס: סקר "מעריב" מעניק למפלגה עלייה של מנדט – 12 לעומת 11, ואילו ב"ידיעות" נרשמת ירידה של מנדט – 10 לעומת 11 בסקר הקודם.
בשני הסקרים עולה תמונה דומה לגבי מספר המנדטים של התנועה בראשות ציפי לבני. בסקר "ידיעות אחרונות" מקבלת לבני שמונה מנדטים בלבד לעומת 11 לפני שבועיים. בסקר "מעריב" זוכה לבני לשבעה מנדטים – גם כן ירידה של שני מנדטים לעומת הסקר הקודם שנערך בשבוע שעבר.

מרצ מתחזקת בשני הסקרים. בסקר "ידיעות" זוכה המפלגה בראשות זהבה גלאון בשישה מנדטים ואילו בסקר "מעריב" בחמישה מנדטים – עלייה של מנדט מהסקר הקודם של שני העיתונים.

מבחינת המפלגות שעל סף אחוז החסימה, בסקר "מעריב" רושמת קדימה הישג שיא עם שלושה מנדטים; בסקר "ידיעות" היא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת שני מנדטים. בסקר "ידיעות" גם עוצמה לישראל של מיכאל בן ארי עוברת את אחוז החסימה. ב"מעריב" עוצמה לישראל ניצבת מתחת לאחוז החסימה עם אחוז אחד בלבד מהקולות, נתון דומה למפלגת עם שלם שלא עוברת את אחוז החסימה בשני הסקרים.

את סקר "ידיעות אחרונות" ערך מכון "דחף" בניהולה של מינה צמח. הסקר מבוסס על תגובותיהם של 1,000 מרואיינים, מדגם מייצג של האוכלוסייה הבוגרת בישראל. טעות הדגימה: בין 0.8 מנדטים למפלגה עם שני מנדטים לבין כ-3 למפלגה עם 33 מנדטים. סקר "מעריב" נערך ב-9 וב-10 בינואר בקרב 506 משיבים (מתוך 1,910 נשאלים), המהווים מדגם מייצג של האוכלוסייה. טעות הדגימה היא עד 4.5%.

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ