פנייה ליו"ר ועדת הבחירות: חקור התנהלות הבית היהודי בגיוס המכינות

ח"כ יואל חסון ויריב אופנהיימר התריעו בפני רובינשטיין על "קבלת תרומה בלתי חוקית ושימוש בחיילים הלומדים בישיבות הסדר לטובת תעמולת בחירות"

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

ח"כ יואל חסון (התנועה) ומזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר (העבודה) פנו היום (ראשון) ליו"ר ועדת הבחירות, השופט אליקים רובינשטיין, בדרישה לבחון את התנהלות מפלגת "הבית היהודי" בעקבות הדיווח הבוקר ב"הארץ" לפיו חבריה פועלים לגייס את מוסדות הציונות הדתית וכן חיילים בישיבות הסדר לסייע לה ביום הבחירות.

"פעולות אלו הן בגדר קבלת תרומה בלתי חוקית", כתב אופנהיימר במכתבו. "כזכור, קיים איסור על מפלגה לקבל תרומה מעמותה או מתאגיד. כמו כן, חל איסור על מוסד הנתמך על ידי המדינה לפעול למען כל מפלגה פוליטית. שנית, הקריאה להתנדבות של תלמידי הישיבות, אשר משמשים כחיילים גם בתקופת הלימודים בישיבה, מנוגדת לחוק האוסר על חיילים לקחת חלק פעיל בתעמולת בחירות. כך, גם הבקשה מתלמידי מכינות קדם צבאיות הינה פסולה שכן מעמדם של אלו דומה לאלו של חיילים בשירות סדיר"

בראשות מטה הבחירות של הבית היהודי עומד ניר אורבך, ותחתיו פועל מטה יום הבחירות, בראשות ליאור שטול. שטול, תושב עלי ומנכ"ל המכינה הקדם צבאית בני דוד, הוא עסקן מוכר בציונות הדתית המקורב למוסדות הציבור, כגון מכינות, ישיבות גבוהות, ישיבות הסדר, מדרשות לבנות וכיו"ב.

בנטצילום: תומר אפלבאום

ביום רביעי האחרון הפיץ שטול דואר אלקטרוני לכל מוסדות החינוך העל-תיכוניים של הציונות הדתית. "על מנת שנוכל להביא לקלפי ביום הבחירות את מירב מצביעי ‘הבית היהודי', ובעיקר את המתלבטים, אנו, במטה יום הבחירות של הבית היהודי, נרכז את מירב המאמצים בהבאת מצביעים לקלפי, ויכולת מעקב אחרי אחוזי הצבעה. כחלק ממאמץ זה, נרתמים כל מוסדות הציונות הדתית לעזרה ביום הבחירות".

שטול פירט בפני ראשי המוסדות את הסיוע הנדרש ביום הבחירות. "נבקש את עזרת המוסד החינוכי אותו אתה מנהל ביום הבחירות ב: א. הקמת מערך טלפוני - ביום הבחירות; ב. העמדת בין 7 ל-10 עמדות מחשב + טלפון קווי; ג. איוש כל עמדה בבחור/ה ביום הבחירות החל משעה 09:00 בבוקר ועד 21:00 בערב". למייל לווה קישור לטופס פנימי של המפלגה, בו כל מוסד נדרש למלא כמה מחשבים הוא יכול להעמיד ופרטי איש קשר.

בתגובה לדברים אמר ח"כ חסון כי "העובדה שמשלם המיסים ישלם לכאורה עבור שיחות טלפון תוך הצבתם של חיילים ובני נוער, מהווה המשך ישיר ורצוף של דריסת החוק ברגל גסה של מי שהבטיח לציבור פוליטיקה חדשה. בנט והרשימה הקיצונית שלו ממשיכים לצפצף על החוק ובמידה ואכן ייעשה שימוש שכזה נפעל להגשת תלונה במשטרה". במכתבו לרובינשטיין הוסיף האחרון: "אני מבקש כי אדוני ינחה את המפלגות על המשמעות החמורה של עבירה על חוקי הבחירות ובדגש מיוחד למפלגת הבית היהודי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ