נתניהו: הגירעון בתקציב לא ישפיע על האזרחים

נמשכים חילופי ההאשמות בין רה"מ לקודמו. נתניהו: אולמרט חסר אחריות; אולמרט בתגובה: כדאי להקשיב לדברי דיסקין נגד נתניהו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התייחס היום אחר הצהריים (ראשון) בביטול לנתוני הגירעון החדשים שפרסם משרד האוצר, לפיהם חסרים 39 מיליארד שקלים לתקציב המדינה. "אני לא חושב שזה ישליך השלכה משמעותית על אזרחי ישראל", אמר נתניהו בשיחה עם כתבים בביקור בצפון. לדברי ראש הממשלה, הנתונים שפורסמו על ידי משרד האוצר חרגו רק ב-0.3% מהנתון שהיה צפוי מלכתחילה.

נתניהו תקף בחריפות את ראש הממשלה לשעבר, אהוד אולמרט, שגם היום מתח עליו ביקורת קשה בכל הנוגע להתנהלותו בנושא הגרעין האיראני. "דבריו של אולמרט אומללים וחסרי אחריות מצד מי שבזבז מיליארדים על ההתנתקות ועל עקירת יהודים", אמר נתניהו. "ההתקפה נגדי באה מצד תומכי ההתנתקות, שמנסים לגייס את העולם נגד ישראל בזמן שאנחנו מנסים לגייס את העולם נגד איראן גרעינית".

נתניהו התייחס לדברים שאמר אולמרט בהרצאה שנתן היום במכון כנרת ע"ש רא"ל דן שומרון לקשרי חברה, ביטחון ושלום. ראש הממשלה לשעבר אמר כי "אני שומע היום ששרים נזעקו והתקיפו אותי על מה שאמרתי - שבוזבזו 11 מיליארד שקלים מעבר לתקציב ביטחון מרופד היטב שנקבע בתקופתי. אז, כשדיברנו על הפעולה שאני לא התייחסתי ודיברתי עליה מעולם (התקפת הכור הגרעיני בסוריה א"א) מישהו שמע על זה?, מישהו ידע על זה?, מישהו תקע בחצוצרות? בוקר אחד עם ישראל קם בבוקר ולא ידע שבלילה קרה משהו שיכול היה לשנות, אלמלא קרה, את כל אורחות חייו... מה שקרה שם בסוריה - לא שמעתם ממני מלה עליו".

"עכשיו יודעים על 11 מיליארד, כי אני אומר ולא חוזר בי מדבריי. כשדיסקין מדבר ישיר, אמיץ וממעט בדיבור כשהוא אומר, הוא הופך ל'אדם מופקר ומתוסכל'... לא שמעתי דברים קשים כאלה מבכיר כל כך מערכת הביטחון. הוא ניצל את זכותו להגיד מה הוא חושב ללא היסוס וניסיון ליפות... כשמאיר דגן, ראש המוסד לשעבר, מדבר, אז הוא 'מופקר'. עכשיו, כשאני אומר שהממשלה נוהגת בחוסר אחריות, אני 'תוקע סכין בגב האומה'. אני חשבתי שהליכוד ונתניהו התגברו מהסתה ולשון מופקרת אחרי מה שעברנו. לאחרונה נרכשה צוללת מגרמניה ב-500 מיליון אירו, למרות המלצות בכתב של מפקד חיל הים, ובכירים נוספים, שאין בכך צורך. זה בזבוז מגלומני מגחמות, ושלא יגידו שאני פוגע בביטחון המדינה. אני הייתי שם... מישהו צריך להגיד את הדברים האלו".

"הגיע הזמן להפסיק עם ההתחסדויות, לא יכול להיות שדמוקרטיה היא שיר הלל לשלטון", המשיך אולמרט, "כאשר שלטון מתנהג בצורה מופקרת שיש בחירות, ולא אומרים לציבור על מה בוזבז הכסף, מישהו צריך לדבר. ידעתי שיגידו עלי שעשיתי מלחמות לא אחראיות... היות ואני לא מתמודד במערכת הפוליטית, אני יכול לומר על החזון למדינת ישראל: יותר מהפצצה האיראנית, שלא תהיה, הדבר הקריטי הוא מו"מ עם הרשות הפלסטינית. הממשלה הזאת מתחמקת".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ