תלונה: בנט ממשיך לעשות שימוש בחיילים בקמפיין

אתמול הוגשה תלונה לוועדת הבחירות על שימוש שעושה הבית היהודי בתמונות חיילי צה"ל,למרות צו האוסר זאת שהוציא יו"ר הוועדה

יהונתן ליס
חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
חיים לוינסון

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, אמנם פרסם צו האוסר על הבית היהודי לעשות שימוש בתמונות חיילי צה"ל במסע הבחירות, אולם לפי תלונה שהוגשה אתמול לוועדת הבחירות, המפלגה מוסיפה לעשות שימוש בתמונות החיילים.

דניאל באלנס מנתניה פנה אתמול לוועדה והציג מודעה שפורסמה בגיליון ג'רוזלם פוסט האחרון ובו תמונה של תזמורת חיילי צה"ל לצד אנשים שעל חולצתם כתוב "עולים לצה"ל" בעברית. "הבית היהודי ממשיכה, באופן גס, לנכס לעצמה את צה"ל. אין בתמונות הקמפיין הללו כל שייכות לבית היהודי - לא מעברה של המפלגה ולא מעברו של אחד ממועמדיה", כתב באלנס והוסיף, "אני סר ונרגז לגלות כי הבית היהודי מנסה ליצור רושם שיש באמתחתה את האחריות להבאת החיילים העולם לארץ וגיוסם לשירות הצבאי". רובינשטיין צפוי לדון בעתירה בימים הקרובים.

במקביל, ח"כ יואל חסון (התנועה) ומזכ"ל שלום עכשיו יריב אופנהיימר (העבודה) פנו אתמול לרובינשטיין בדרישה לבחון את התנהלות הבית היהודי בעקבות הדיווח אתמול ב"הארץ", לפיו חבריה פועלים לגייס את מוסדות הציונות הדתית וכן חיילים בישיבות הסדר לסייע לה ביום הבחירות.

כרזת בחירות של הבית היהודי

"פעולות אלו הן בגדר קבלת תרומה בלתי חוקית", כתב אופנהיימר במכתבו. "כזכור, קיים איסור על מפלגה לקבל תרומה מעמותה או מתאגיד. כמו כן, חל איסור על מוסד הנתמך על ידי המדינה לפעול למען כל מפלגה פוליטית. הקריאה להתנדבות של תלמידי הישיבות, אשר משמשים כחיילים גם בתקופת הלימודים בישיבה, מנוגדת לחוק האוסר על חיילים לקחת חלק פעיל בתעמולת בחירות. כך, גם הבקשה מתלמידי מכינות קדם צבאיות הינה פסולה שכן מעמדם של אלו דומה לאלו של חיילים בשירות סדיר".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ