ליברמן לדרעי: אתה מכשיר את חבירתך לשמאל-מרכז

השניים פצחו בחילופי מסרים פומביים. מנהיג ש"ס ביקש לסכם על כניסתם לממשלה, ליברמן חושש שזהו ניסיון לבנות אליבי להצטרפות ש"ס לגוש חוסם

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, ומנהיג ש"ס, אריה דרעי, פתחו היום (שני) בהתכתבות פומבית בפייסבוק לקראת המשא ומתן הקואליציוני. דרעי דחק בליברמן לסכם על חבירת ש"ס לממשלה עוד לפני הבחירות, ואילו ליברמן הביע ב"התכתבות" חשש שהמהלך הפומבי של דרעי נועד להכשיר את הצטרפותו לגוש מרכז-שמאל משום שנתניהו לא מתכוון להעתר לבקשה לפני פרסום תוצאות הבחירות.

"איווט ידידי, עזוב אותך מסיפורים וספינים. הרי את הממשלה ב-2009 סגרת עם נתניהו עוד לפני הבחירות. גם נתניהו סגר אז עם ש"ס לפני הבחירות. אתה בטח קורא את העיתונים, כמוני, עם כל הכותרות על ממשלת מרכז-שמאל שאתם מעדיפים להקים עם לבני ולפיד. אני שוב קורא לך: בוא נשב וניפגש עוד היום ונסגור את קווי היסוד של הממשלה", כתב דרעי לליברמן.

ליברמן הקדים והעלה מכתב משלו לפייסבוק, הממוען לדרעי. "בדרך כלל איננו נוהגים לנהל שיחות בהתכתבויות ובוודאי שלא מעל דפי הפייסבוק, אך לאחר ששמעתי אותך בכמה ראיונות בשבועות האחרונים, מתייחס אלי ול"ישראל ביתנו" בהקשר למערכת הבחירות והרכבת הקואליציה העתידית, עם דגש על סוגיות הגיור וברית הזוגיות, אני חייב להעמיד דברים על דיוקם”.

אריה דרעי ובנימין נתניהוצילום: אלכס ליבק

שר החוץ לשעבר גולל את פועלה של מפלגתו לקידום חוק הגיור וברית הזוגיות והביע מחאה עזה נגד תשדירי ש"ס בנושא.”אינני יכול שלא לכעוס על תשדיר התעמולה, שאני מרשה לעצמי לקרוא לו 'סרט הזוועה' שהכנתם, 'כוכבית גיור', שפגע בכבודם וברגשותיהם של רבים רבים, מציבור העולים ומהציבור הרחב שנפגעו בשמם. סרטון כזה אינו ראוי גם בלהט הבחירות. הרי מי כמוך יודע שבתורה עצמה נכתב, בלא פחות מ-36 הזדמנויות שונות, שאסור לפגוע בגר”.

ליברמן הוסיף כי “אני וחבריי לא פוסלים אף אדם או מפלגה מלשבת בממשלה בגלל מי שהם ובוודאי לא אותך ואת חבריך. כשם שאני אוהב לשבת איתך לשיחה נעימה ומפרה כך אין לי כל בעיה לשבת איתך ועם חבריך בממשלה, ועשינו כך גם בעבר”. אלא שליברמן גם העריך במכתב שפנייתו הפומבית של דרעי נועדה להכשיר מהלך של חבירה של מפלגתו לגוש המרכז-שמאל אחרי הבחירות, במקום להצטרף לממשלת ליכוד.

“אני חייב לומר לך, כפוליטיקאי ותיק אחד לעמיתו, שלא יכולתי שלא להתרשם שקריאתך הפומבית אמש לרה"מ לנהל מו"מ ולהגיע להסכמות קואליציוניות עוד לפני הבחירות, היא דווקא הכנת הקרקע מצידכם לחבירה לאחר הבחירות לבלוק חוסם יחד עם שלי יחימוביץ' ושאר מפלגות השמאל. קריאתך הפומבית היא הכנת האליבי להליכה נגד רה"מ, שכביכול לא ענה לכם, ונגד המחנה הלאומי. אבל אתה הרי יודע היטב שאף מועמד לראשות הממשלה לא ינהל מו"מ קואליציוני בטרם נבחר”. את מכתבו הפומבי חתם ליברמן באמרו, "אריה, את המשך השיחה ננהל כהרגלנו בפגישה אישית באווירה וברוח טובה”.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ