שבוע לבחירות |

בכירים בליכוד: אין ספק שבנט יהיה בממשלה

במפלגת השלטון אומרים שלמרות חילופי ההאשמות והדיווח שנתניהו יעדיף דווקא מפלגות מרכז, יו"ר הבית היהודי הוא עדיין שותף טבעי

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

בכירים בליכוד מבהירים כי ההצהרות התקיפות שמשמיעה המפלגה בימים האחרונים נגד נפתלי בנט ומפלגתו, הבית היהודי, רחוקות מלתאר את טיב היחסים האמיתי בין המפלגות. הבכירים הבהירו אתמול (שני) כי למרות הקמפיין שמנהלת המפלגה נגד הבית היהודי כדי למנוע זליגת מצביעים, בנט צפוי להצטרף לממשלה הבאה.

"בנט הוא שותף מרכזי לממשלת הליכוד. חד-משמעית, כן", אמר אתמול בכיר במפלגה. "מפלגות המחנה הלאומי רוצות את נתניהו כראש ממשלה וטוב לנו שהן יהיו סביבו. כל הדיווחים על כוונות של נתניהו להקים ממשלה שתשאיר את הבית היהודי מחוץ לקואליציה אינם נכונים. בנט לא יצטרך להתנצל בפני הבוחרים שלו כשיצטרף לממשלה. זה מהלך טבעי בעיניהם. לבני או מופז ייכנסו, אבל יצטרכו להתנצל ולהצדיק את הישארותם באמצעות הישגים שונים".

בחירות 2013: לכל הסקרים, המדורים והפרשנויות בעמוד המיוחד

לדברי הבכיר, "לנתניהו עשויה להיות בעיה בסופו של דבר, כשיידרש לאזן את הרכב הממשלה כדי לקדם את מכלול האינטרסים שלו. ברור שכמפלגת שלטון, מרחב התמרון של ראש הממשלה שרוצה לשקם את היחסים עם ארצות הברית או לקדם את העיצומים על איראן מצומצם. יש לנו אחריות על עוד אינטרסים שחשובים לישראל, בניגוד למפלגה סקטוריאלית נישתית". מקור אחר במפלגה אמר אתמול: "ברור שבנט יהיה בממשלה הבאה". לדבריו, "כל הקמפיין האחרון הוא חלק מחידוד עמדות לתקופת הבחירות. אנחנו לא רואים בבנט יריב אידיאולוגי".

המקור הוסיף: "אבל מצביעי הימין צריכים להבין שהדרך להגשמת החזון הציוני וערכי התנועה עוברת דרך מפלגה גדולה".

אתמול עשה הליכוד שימוש ראשון ברכש החדש, יושב ראש מועצת יש"ע המתפטר, דני דיין, שבנט כיהן תחתיו כמנכ"ל המועצה. דיין פקפק בתשדיר באשר לכישוריו הפוליטיים של הכוכב העולה בשמי הציונות הדתית. "ציפי ממש לא עדיפה על ביבי", אמר דיין בהתייחס להתבטאויותיו של בנט והוסיף: "זה חוסר שיקול הדעת שממנו אני חושש". דיין, השוהה בלונדון בשליחות אחרונה בתפקידו, אמר אתמול: "הדברים נגד בנט לא נאמרים משנאת המן אלא מאהבת מרדכי. אני רוצה את נתניהו חזק. אני רוצה ממשלה חזקה. אילו הדברים היו נאמרים בשל מערכת היחסים שלי עם בנט, הייתי אומר את הדברים עוד כשבנט היה קטן, כשרק החל להתמודד. אנשיו של אורלב התחננו אליי". לדברי דיין, "אני בכלל לא בטוח שהבחירות הוכרעו. לדעתי הנשיא פרס עדיין לא אמר את המלה האחרונה שלו בניסיון להשפיע על תוצאות הבחירות. הדאגה שלי היא מההתנהלות של בנט או של ש"ס. שתי המפלגות אומרות שימליצו על נתניהו בפני הנשיא, אבל אף אחת מהן לא אומרת שלא תשב בממשלה בראשות גוש המרכז אם פרס יחליט להורות לנציגיה להקים את הממשלה הבאה".

שחקן מרכזי נוסף שיצא אתמול פומבית נגד בנט הוא יושב ראש הקואליציה, ח"כ זאב אלקין, העומד בראש מטה ההתיישבות של הליכוד. אלקין, כמו חבריו למטה, הביע סלידה מהקו התוקפני שהמפלגה נקטה בו נגד רבני הציונות הדתית, פטרוני רשימת הבית היהודי. אתמול, בדף הפייסבוק שלו, השתלח בבוטות בבנט בעקבות הכתבה ב"הארץ" שבה הכריז שארץ ישראל השלמה איננה הדגל המרכזי של מפלגתו. באתר "וואלה" תקף את הליכוד וטען שהמפלגה מתנכלת לכיפות הסרוגות. אלקין זעם על ניסיונו של בנט לגרוף קולות במקביל ממפלגות שמשמאל לליכוד, דוגמת יש עתיד, וממפלגות ימין. "הוא מנסה ללכת גם וגם", אמר אתמול. "זה תלוי תקשורת או לאיזה קהל הוא מדבר".

אלקין כתב בפייסבוק: "נפתלי, תעשה טובה, תפסיק להתבכיין ולזגזג. מי שבמשך חודש תקף את הליכוד שהוא לא מספיק ימני והבוקר זגזג והודיע שהבית היהודי זו מפלגת מרכז, שארץ ישראל השלמה אינה הדגל שלו, מי שלא מפסיק להאשים אותנו בירי בתוך הנגמ"ש והבוקר מרוב לחץ התחיל לירות בתוך הנגמ"ש של מפלגתו ותקף את אורית סטרוק ואת כצל'ה כימנים קיצוניים, כדאי לו להסתכל במראה לפני שהוא בא בטענות לאחרים. נפתלי, אתה צודק, אתה לא האויב שלנו, אתה כולה פוליטיקאי מתחיל שרוצה להתנחמד גם לימין וגם לשמאל, ומרוב הזגזוגים מתחיל להלחיץ את עצמו. עשרות אלפים של אנשי כיפות סרוגות מרגישים בליכוד בבית, פועלים ונאבקים בתוכו, ומשפיעים על כלל ענייני המדינה. הם אינם זקוקים להגנה שלך, אתה זה שזקוק להגנה שלהם. מי שמאמין לא מפחד, מי שמפחד מזגזג".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ