פעילי ש"ס פוצצו כנס של יריבם הפוליטי, הרב אמנון יצחק

בעקבות הביקורת גנזה ש"ס גם את תשדירי ההמשך ל"כוכבית גיור", ובמקומם החלה להפיץ באינטרנט סרטון "אני מאמין" בכיכובו של אריה דרעי

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

כמה עשרות פעילי ש"ס פוצצו אמש (שני) כנס בבית שמש של המחזיר בתשובה הרב אמנון יצחק, מייסד מפלגת "כוח להשפיע" שמסרב לדרישה לבטל את השתתפותה בבחירות ומתמרד נגד הרב עובדיה יוסף. הפעילים קראו קריאות גנאי לעבר הרב יצחק ואחד מהם ריסס גז באולם. עוד בטרם התחיל לנאום הוא הוברח מהמקום.

הרב יצחק מנהל זה זמן מרד מתוקשר בש"ס, כולל התבטאויות אישיות שונות נגד הרב יוסף ומשפחתו. רבנים בכירים יצאו נגדו במכתב נוקב, אבל הוא בשלו. בשבת האחרונה, לאחר שהרב עובדיה לקה בשבץ, מיהרו גורמים בכירים במפלגה ובחצרו להאשים בכך את יצחק. בשיעור שהוקדש לרפואתו של המנהיג הרוחני במוצאי שבת, תקף הרב ראובן אלבז, בעצמו מטיף ידוע להחזרה בתשובה, את ה"מחבלים" שיוצאים נגד הרב עובדיה. הוא לא הזכיר בשמו את יצחק, אבל אמר כי "כל מיני קוצים בכרם קמים. ה' ירחם עלינו, מה רוצים ממרן?", שאל, "זו פגיעה ישירה בכבודו, בתורתו, בהנהגותיו ובקדושתו".

בינתיים מתברר כי בעקבות הביקורת הציבורית גנזה ש"ס גם את תשדירי ההמשך ל"כוכבית גיור". באחד משני התשדירים שכבר צולמו נראה מאבטח רוסי מונע מגבר מזרחי-מסורתי (החתן מהתשדיר הראשון) לגשת לכותל המערבי בטענה כי המקום בשיפוצים, שבמסגרתם – כביכול לפי דרישת ישראל ביתנו - נצבע הכותל ב"אדום נוצץ".

אתמול החלה ש"ס להפיץ באינטרנט סרט שאורכו 17 דקות, שבמרכזו אריה דרעי. "אני מאמין" הוא מעין סרט המשך ל"אני מאשים" הרדיקלי שהופץ בקלטות וידיאו ערב הבחירות של 1999 שלאחריהן עמד דרעי להיכנס לכלא. בסרט הנוכחי מובאים קטעים מ"אני מאשים", ודרעי, מפויס הרבה יותר, מסביר מדוע חזר ל"מהפכה" ומה תוכניותיו בממשלה הבאה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ