יאיר אטינגר

שבוע לפני הבחירות, יהדות התורה יצאה בקמפיין "כולנו חרדים" כדי לדרבן את קהל הבוחרים הפוטנציאלי שלה להגיע לקלפיות ולהצביע ג'. לשם כך, גייסה יהדות התורה רעיונות מעוררי חרדה ובהם לימודי מתמטיקה, תלוש משכורת וכמובן גיוס לצבא.

"אוקלידס", זועק אחד המנשרים שהודפסו השבוע, ובאותיות הקטנות נכתב: "לא. זה לא שם של תרופה. זה מתמטיקאי יווני שהילד ילמד עליו במקום ללמוד משניות". לפי המודעה, "ממשלה בלי יהדות תחייב את בנך ללמוד לימודים חיצוניים. אתה חייב לשמור על הדור הבא, כולנו חייבים".

בחירות 2013: כל העידכונים, הסקרים והפרשנויות

מודעה נוספת מאותה סדרה קוראת באותיות קידוש לבנה "קו 7", וההסבר: "תכיר, זה הקו שנוסע מבני ברק לבקו"ם". מודעה נוספת של המפלגה החרדית מסבירה כי "כושר השתכרות = תשלום משכנתא גבוה!".

לפי הפלאייר הזה, "נכון, סביר להניח שלא שמעת על המושג הזה, הוא קיים. בכנסת הקודמת רצו לחוקק חוק שאמר דבר פשוט, מי שלא מציג תלושי משכורת של שני בני זוג העובדים במשרה מלאה לא יקבל סיוע בתשלום המשכנתא מבנק ישראל. מה זה אומר? מזל טוב! הקמת בית נאמן בישראל בלי בית. אנחנו עצרנו את זה. עד מתי? תבחר. ג' איתנה הרווח כולו שלך".

המודעה של יהדות התורה - לחצו להגדלה

לסדרת המודעות, של משרד הפרסום "בראשית", מתלוות גם מודעות חיוביות המפרטות את הצעות החוק של יהדות התורה שהיטיבו עם החרדים ועם האוכלוסייה הכללית.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ