פליטת הפה של נפתלי בנט: הייתי עם שרה נתניהו בקורס לטרור

בנט אמר הבוקר את הדברים בראיון לערוץ 10, אך כעבור כמה שעות הבהיר לרזי ברקאי כי התלוצץ: אין בלבי גרם של כעס על נתניהו או אשתו"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

נפתלי בנט מסתבך: בראיון לתוכנית הבוקר בערוץ 10, אמר היום (רביעי) מנהיג הבית היהודי כי הוא ושרה נתניהו היו ״בקורס טרור ביחד״.  בנט עזב את תפקידו כראש לשכתו של נתניהו כשזה היה יו"ר האופוזיציה לאחר שהסתכסך עם רעייתו. לאחר שנשאל אם יוכל לשתף פעולה עם נתניהו חרף המשקעים ביניהם, אמר בנט כי הם יוכלו להתגבר על המשקעים משום ששרתו באותה היחידה - סיירת מטכ"ל. לאחר שנשאל אם היה באותה היחידה עם שרה נתניהו השיב:  "כן, הייתי עם שרה בעיקר קורס טרור". אחרי כמה שניות של בלבול המשיך: ״אין שום דבר ש-15 מנדטים לא ירפאו, צריך לרדת מהרכילויות האלה. נתניהו ואני נעבוד יפה מאוד״.

מאוחר יותר בשיחה עם רזי ברקאי בתוכנית "מה בוער" בגלי צה"ל אמר בנט כי התלוצץ. "עברתי על ההכשרות השונות במסלול - וחשבתי על אחת שלא הייתה חשאית - קורס טרור. יש הרבה קורסים, ועל חלק מותר לדבר ועל חלק אסור", אמר בראיון. "אין בלבי גרם של כעס על נתניהו או אשתו. עוד ארבעה או חמישה שבועות אנחנו נעבוד יחד. אני מלא הערכה לראש הממשלה ומשפחתו".

ב"הארץ" פורסם בתחילת השבוע כי בשיחות סגורות אמר בנט שיהיה שותף אחראי ויציב בממשלה, למרות היחסים האישיים המעורערים בינו לבין הזוג נתניהו. באחרונה הועברו מסרים מיו"ר הבית היהודי לנתניהו, כי לפחות מבחינתו, אין דם רע ואין חשבונות אישיים.

לרוח דברים זו הצטרפו גם בכירים בליכוד שביום שני אמרו כי למרות הקמפיין שמנהלת המפלגה נגד הבית היהודי כדי למנוע זליגת מצביעים, בנט צפוי להצטרף לממשלה הבאה. "בנט הוא שותף מרכזי לממשלת הליכוד. חד-משמעית, כן", אמר בכיר במפלגה. "מפלגות המחנה הלאומי רוצות את נתניהו כראש ממשלה וטוב לנו שהן יהיו סביבו. כל הדיווחים על כוונות של נתניהו להקים ממשלה שתשאיר את הבית היהודי מחוץ לקואליציה אינם נכונים. בנט לא יצטרך להתנצל בפני הבוחרים שלו כשיצטרף לממשלה. זה מהלך טבעי בעיניהם. לבני או מופז ייכנסו, אבל יצטרכו להתנצל ולהצדיק את הישארותם באמצעות הישגים שונים".

לדברי הבכיר, "לנתניהו עשויה להיות בעיה בסופו של דבר, כשיידרש לאזן את הרכב הממשלה כדי לקדם את מכלול האינטרסים שלו. ברור שכמפלגת שלטון, מרחב התמרון של ראש הממשלה שרוצה לשקם את היחסים עם ארצות הברית או לקדם את העיצומים על איראן מצומצם. יש לנו אחריות על עוד אינטרסים שחשובים לישראל, בניגוד למפלגה סקטוריאלית נישתית". מקור אחר במפלגה אמר: "ברור שבנט יהיה בממשלה הבאה. כל הקמפיין האחרון הוא חלק מחידוד עמדות לתקופת הבחירות. אנחנו לא רואים בבנט יריב אידיאולוגי".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ