72 מנדטים לגוש הימין-חרדים

סקר "מעריב": הליכוד ביתנו עם 37 מנדטים

סקר ערוץ 10 מאמש חזה לליכוד 32 מנדטים בלבד. העבודה והתנועה נחלשות, מרצ והבית היהודי מתחזקות וקדימה עוברת את אחוז החסימה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים50
הארץ

הליכוד ביתנו מקבלת 37 מנדטים, לפי סקר "מאגר מוחות" שפורסם הבוקר (חמישי) ב"מעריב", ירידה של מנדט אחד בהשוואה לסקר הקודם שפרסם העיתון. הנתונים רחוקים מסקר שפורסם אמש בערוץ 10 ונערך בידי מכון "דיאלוג", לפיו הליכוד ביתנו מידרדרת ל-32 מנדטים בלבד. לפי הסקר החדש, גוש הימין חרדים מקבל 72 מנדטים, בהשוואה ל-65 שבסקר מכון דיאלוג, וגוש המרכז-שמאל מקבל רק 48 מנדטים.

בסקר החדש נחלשת מפלגת העבודה במקצת ויורדת ל-15 מנדטים. ו"יש עתיד" שומרת על יציבות עם שמונה מנדטים, בעוד שסקר ערוץ 10 חזה לה 11 מנדטים. הסקר צופה עלייה בכוחה של מרצ, שתזכה לשבעה מנדטים, ומנגד הידרדרות בתמיכה ב"התנועה" של ציפי לבני, שתקבל חמישה מנדטים בלבד. תוצאה מפתיעה נוספת שעולה ממנו היא התחזקות קדימה לשלושה מנדטים, בעוד שלפי סקר ערוץ 10 היא עדיין על סף אחוז החסימה.

בחירות 2013: כל העדכונים באתר "הארץ"
סקר "מעריב" העלה כי הבית היהודי מתחזקת במנדט ל-14 מנדטים ואילו ש"ס שומרת על יציבות עם 12 מנדטים, לעומת 11 שנחזו לה בסקר ערוץ 10. גם יהדות התורה שומרת על יציבות עם שישה מנדטים.

עוד עולה מהסקר כי מפלגת "עוצמה לישראל" של בן ארי ואלדד תעבור את אחוז החסימה ותזכה לשני מנדטים. הסקר חוזה שלושה מנדטים לבל"ד, שלושה לרע"ם-תע"ל, וארבעה מנדטים לחד"ש. סקר מעריב גם מעניק למפלגת "עם שלם" מנדט אחד, למרות שאחוז החסימה הוא שני מנדטים. ככל הנראה, כוונת הסוקרים לומר שמפלגתו של הרב חיים אמסלם קרובה לאחוז החסימה, אך לפי נתוניהם לא עוברת אותה.

בסקר נפרד שערך "מאגר מוחות" עבור רשת ב' ופורסם הבוקר עלו נתונים שונים במקצת. בסקר זה, שהחל ביום ראשון השבוע, זוכה מפלגת העבודה ב-16 מנדטים, הבית היהודי ב-13 מנדטים וש"ס ב-11 מנדטים. בשונה מהסקר שנערך עבור "מעריב" עלה כי יש עתיד זכתה בתשעה מנדטים, מרצ בשישה מנדטים ועוצמה לישראל בשלושה מנדטים. 

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ