סקר "הארץ": המפלגות שעל סף אחוז החסימה

חמישה ימים לבחירות וחמש מפלגות נאבקות על מעבר אחוז החסימה. קדימה נראית בעלת הסיכויים הטובים ביותר. מעט מאחור: עוצמה לישראל ועם שלם

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הארץ

חמישה ימים לפני הבחירות לכנסת ה-19 וחמש מפלגות עדיין מתמודדות בקרב יחסית צמוד על מעבר אחוז החסימה. בשבועות האחרונים, ובפרט מאז תחילת תשדירי התעמולה, התחזק כוחה של קדימה והיא עוברת את אחוז החסימה על בסיס קבוע. בסקר "הארץ" ומכון "דיאלוג" שפורסם היום (חמישי), מקבלת מפלגתו של שאול מופז שני מנדטים.

לחצו לצפייה בנתוני הסקר המלאים

מהסקר עולה כי חמש מפלגות עדיין מתחרות על מעבר אחוז החסימה. עוצמה לישראל של מיכאל בן ארי ואריה אלדד, שעברה את אחוז החסימה בסקר "הארץ" האחרון שהתקיים לפני כשבועיים, יורדת מתחת לאחוז החסימה ומקבלת 1.4% מהקולות.

לכל הסקרים, פרשנויות ומדורים בעמוד הבחירות המיוחד

מפלגת עם שלם בראשות הרב חיים אמסלם, שזכתה בשני הסקרים שנערכו בתחילת דצמבר בשלושה מנדטים, שוב לא עוברת את אחוז החסימה ומקבלת אחוז אחד בלבד מהקולות. גם עלה ירוק-הרשימה הליברלית עם אחוז אחד מהקולות.
מעט מאחור נמצאת מפלגת כוח להשפיע של הרב אמנון יצחק עם 0.8% מהקולות, ארץ חדשה של אלדד יניב עם 0.5% מהקולות והישראלים בראשות דוד קון שעברו את אחוז החסימה בסקר "ידיעות אחרונות" לפני כחודשיים זוכים ב-0.4% מהקולות בלבד.

מדור "אחוז החסימה"ארץ חדשה - הארץ חדשה אך גם הרעיונות בקמפיין | הירוקים - להיבחר לכנסת בלי להדפיס אפילו עלון אחד | הישראלים - דוד קון מבטיח: לא אהיה שר |  הגמלאים - העבר הרע רודף אותם | בדעם מקווים שהמחאה החברתית תכניס אותם לכנסת | עלה ירוק - הסמים הפכו אותם לרציניים | כוח להשפיע - המפלגה שרוצה להחזיר את השלטון לעם, ואת העם בתשובה

מבחינת המתלבטים להצביע למפלגות אחרות, עולה תמונה מעניינת כאשר בודקים את נתוני המפלגות שסביב אחוז החסימה. לאחר שנשאלו למי יצביעו נשאלו הנסקרים האם הם בטוחים בהצבעתם. מהסקר עולה כי 60% מאלה שהצהירו כי יצביעו לקדימה סיפרו הם אינם בטוחים בהחלטתם. עוד עולה כי 67% ממצביעי עם שלם והישראלים לא בטוחים בהצבעתם, כמו גם 50% ממצביעי ארץ חדשה ועוצמה לישראל.

המפלגות היציבות ביותר מבחינת אחוז המצביעים הבטוחים הן עלה ירוק-הרשימה הליברלית וגם הירוקים שמצביעיהן בטוחים במאת האחוזים שייתנו להן את קולן. 75% ממי שהצהיר שיצביע למפלגת כוח להשפיע של הרב אמנון יצחק בטוחים בהצבעתם.
תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ