אף מילה בערבית באתרי העבודה, הליכוד וש"ס

בניגוד לליכוד והעבודה, דווקא המפלגה שאין לה מועמד ערבי, "יש עתיד", בחרה להציב באתרה חלון בערבית שמציג את מצעה ורעיונותיה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נציגים רבים של המפלגות הציוניות, בהן מפלגות הרואות עצמן מיועדות לשלטון כמו הליכוד והעבודה, הצטלמו באחרונה עם פעילים ערבים, וכנסים שלהן מתקיימים גם ביישובים ערביים, בידיעה שמצוי שם מאגר קולות גדול. אבל בדיקה קצרה באתרי האינטרנט של אותן מפלגות מגלה שאין בהן מלה ערבית אחת, נוסח ערבי למסרים נעדר.

דווקא המפלגה שאין לה מועמד ערבי,  "יש עתיד", בחרה להציב באתרה חלון בערבית שמציג את מצעה ורעיונותיה. באתר העבודה יש עמוד באנגלית ובזה של הליכוד עמודים באנגלית וברוסית. באתר התנועה יש עברית בלבד. גם באתרי ש"ס אין שפה אחרת ובאתר הבית היהודי יש עמודים באנגלית, צרפתית ורוסית. על הערבית דילגו.

לעבודה יש שני מועמדים ערבים, מתנדנדים לפי הסקרים, במקומות 17 ו-18. ההצבעה בציבור הערבי עשויה להיות משמעותית לאותם שני נציגי המגזר. גם לליכוד-ביתנו מועמד אחד לפחות דובר ערבית שהוצב במקום ריאלי, ח"כ חמד עמאר מישראל-ביתנו, במקום 29.

מהתנועה נמסר בתגובה שפעילות במטה החלה רק לפני כחודשיים ולכן לא היה זמן לבנות אתרים בשפה אחרת ושהדבר ייעשה בהמשך. מהליכוד-ביתנו נמסר כי לנוכח העובדה שמרבית דוברי הערבית בארץ שולטים בעברית לא היה הכרח בבניית אתר נוסף. ממפלגת העבודה לא נמסרה תגובה.

תגיות קשורות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ