כשהשמאל-מרכז יוצא לרוטשילד בשישי

זהבה גלאון, ציפי לבני ודב חנין התהלכו עם פעילים ופלאיירים בלב ת"א, כדי לשוחח עם מצביעים ולהצטלם. שלא במפתיע, הם זכו לקבלת פנים חמה

אילן ליאור
אילן ליאור
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אילן ליאור
אילן ליאור

"אני חייבת לצלם אותך לבעלי. הוא האוהד מספר אחת שלכם", עטה על זהבה גלאון עוברת אורח בשדרות רוטשילד ושלפה את הטלפון הנייד. יו"ר מרצ התקשתה להתקדם כמה מטרים בלי לעצור. הרחוב המזוהה ביותר עם הבועה התל אביבית קיבל אותה כמו כוכבת רוק. יחד עמה פשטו היום (שישי) בצהריים על השדרה עשרות פעילי מרצ, ובהם חברי הכנסת אילן גילאון וניצן הורוביץ ומועמדי המפלגה מיכל רוזין, מוסי רז ויפעת סולל. הם חילקו חומרי הסברה, מדבקות ובלונים ירוקים. ליווה אותם בנסיעה איטית רכב מפלגה ועליו רמקולים, מהם בקע הג'ינגל החדש.

אנשי מרצ זכו לאהדה רבה, אך היו מי שחשבו שזו לא חוכמה גדולה. "אנחנו משכנעים את המשוכנעים", סינן אחד הפעילים. אחר דווקא הזכיר כי בבחירות הקודמות הציבור הגיב באדישות לפעילות דומה. "התחושה היא לא רק פה. זה לא רק בשדרות רוטשילד, שכמובן שזה קהל יותר אוהד", התעקשה גלאון. היא כמעט ולא נדרשה לנסות לשכנע מתלבטים. אלה שניגשו אליה היו בעיקר תומכים נלהבים. "בהצלחה, את התקווה שלנו", קטע את השיחה איתה עובר אורח נוסף. "זה מסמן מגמה חיובית", אמרה גלאון בסיפוק וחזרה על המסר: מרצ יכולה לשלש את כוחה.

באמצע השדרה, ליד פינת שינקין, החלו להתארגן פעילי התנועה לביקור של ציפי לבני. גם היא יצאה לרחוב התל אביבי, מלווה בח"כ יואל חסון, במועמדי התנועה דוד צור, דני שק ובועז נול ובפעילי המפלגה. גם אותה ליווה רכב ועליו שלטי התנועה. ג'ינגל אין למפלגה החדשה, אז הסתפקו שם בהשמעת שירים עבריים ולועזיים מעוררי תקווה. עדת צלמים הקיפה את לבני והקשתה עליה ליצור קשר עין עם העוברים והשבים. מדי פעם סימן לה אחד מעוזריה לעצור. לבני נישקה תינוקות, הצטלמה עם ילדים, ליטפה כלבים וגם ניהלה שיחות עם מתלבטים.

לבני מצטלמת עם המעריצות הצעירותצילום: מוטי מילרוד

  לבני זכתה לקבלת פנים פחות אוהדת מגלאון. אחד הראשונים שפגשה אמר לה שיצביע לנפתלי בנט. "אל תבוא ביום שלישי, לא צריך", ענתה לו בחיוך. שלוש ילדות אוחזות בלונים של מרצ לא האמינו למראה עיניהן. כאשר הבחינו בלבני החלו לצרוח בהתרגשות. הן ביקשו להצטלם עמה והיא מיד נענתה. יואל חסון התנדב להחזיק בינתיים את הבלונים הירוקים. מה לא עושים כדי לשמח כמה ילדות ולאפשר ללבני צילום מחויך עם דור העתיד? "את ממש ג'סטין ביבר", אמר ללבני דוד צור, מעודד ממפגן התמיכה.

  פה ושם איחלו לה זוגות צעירים הצלחה. אך היו גם כאלה שהקשו עליה מול המצלמות. "שנינו הצבענו לך פעם קודמת והתאכזבנו", הטיח בה גבר צעיר. "את מבטיחה לנו שהפעם תלכי עד הסוף?", ביקשה בת הזוג שלו לדעת. "קיבלתי החלטות עקרוניות וערכיות", השיבה לבני והסבירה מדוע בחרה לשבת באופוזיציה. היא הבטיחה להם שחזרה לפוליטיקה כדי להישאר ושתעשה כל שביכולתה לקדם הסדר מדיני וחוקה לישראל. "אני רק יכולה לבקש מכם שתסמכו עלי שוב". בני הזוג לא הבטיחו דבר. כמו רבים ממצביעיה הפוטנציאליים של לבני, נראה היה שהם עדיין מתלבטים.

  לא רק אנשי מרצ והתנועה ביקשו להמריץ מצביעים ביום שישי האחרון לפני הבחירות. בתחילת הדרך, ליד כיכר הבימה, חלפה המשלחת של מרצ על פני רכב מסחרי ועליו שלטים של ש"ס. הרמקולים על הרכב השמיעו שוב ושוב דברים של הרב עובדיה יוסף, קורא להצביע למפלגתו. רגעים אחר כך עברה גם משאית ועליה פעילי ליכוד, מניפים שלטים עם תמונותיו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו. באמצע השדרה עמד ח"כ דב חנין עם כמה פעילי חד"ש ומאחוריהם שלט גדול ועליו הכיתוב "שמאל שעובד". בשקט, בלי מצלמות, חילק חנין פנקסי הסברה וניהל שיחות אידיאולוגיות עם עוברים ושבים, בניסיון לגייס עוד כמה מצביעים רגע לפני קו הסיום.

  דב חנין וציפי לבני בשדרות רוטשילד, היוםצילום: מוטי מילרוד

  תגובות

  הזינו שם שיוצג באתר
  משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ