ליברמן: "הסקרים לא משקפים את המציאות, נקבל 40 מנדטים"

יו"ר ישראל ביתנו אמר כי הוא מאמין שייצא זכאי בפרשת השגריר וישוב למשרד החוץ, וכי תשדיר "כוכבית גיור" של ש"ס הוא "ניסיון להכתים ציבור שלם"

יניר יגנה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יניר יגנה

שר החוץ לשעבר ומספר 2 ברשימת הליכוד-ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, התייחס הבוקר (שבת) להידרדרות המפלגה בסקרים האחרונים. באירוע "שבתרבות" בבאר שבע התייחס יו"ר ישראל ביתנו לתחזית של היועץ האסטרטגי ארתור פינקלשטיין, שניבא 47 מנדטים למפלגה המאוחדת בבחירות שייתקיימו ביום שלישי ואמר: "פינקלשטיין לא הבטיח כלום. לקחנו בחשבון שיכולות להיות תוצאות כאלה ואחרות. אנחנו מקבלים יותר מנדטים ממה שצופים הסקרים, לא בטוח שכל אותם סקרים משקפים את המציאות. אני מעריך שנהיה סביב ה-40 מנדטים. זו התחושה שלי".

יו"ר ישראל ביתנו התייחס גם למשפטו בפרשת השגריר ואמר כי "בסוף המשפט אצא זכאי ואחזור למשרד החוץ. אמרתי את זה מההתחלה, אני מקווה לחזור למשרד החוץ".

בהתייחסו למחלוקת המדינית עם ארצות הברית אמר ליברמן, "מדינת ישראל נהנית משיתוף פעולה הדוק עם ארה"ב ברוב התחומים. יש חילוקי דעות בכל נושא ירושלים וגושי ההתיישבות. זו לא פעם ראשונה, גם בין ידידים מותר שיהיו חילוקי דעות. אין ספק שיש חילוקי דעות ואף אחד לא מסתיר זאת. נמשיך לבנות בירושלים, אותנו מעניין האינטרס הלאומי של מדינת ישראל".

ליברמן בביקור במערת המכפלה בחברון, השבועצילום: אמיל סלמן

בחירות 2013: כל הסקרים, הפרשנויות והמדורים

בתשובה לשאלה של אחד הנוכחים באירוע לגבי תשדיר הבחירות של ש"ס "כוכבית גיור", אמר ליברמן: "מה שראינו בתשדיר זהו ניסיון להכתים את כל העולים. הניסיון למקד את הבעיה בהקשר הזה ביוצאי חבר העמים, זה ניסיון להחזיר את המדינה לימי אנו באנו ארצה וסלח שבתי ואין מקום לזה בישראל. אני עדיין חבר של אריה דרעי למרות 'כוכבית גיור'. לא אמרתי שנהיה שותפים פוליטיים, רק את מי שיקבל את קווי היסוד שהצהרנו עליהם: שוויון בנטל, שינוי שיטת הממשל ודיור בר השגה, יהיה שותף פוליטי שלנו".

על הקיפאון המדיני במו"מ עם הפלסטינים אמר ליברמן כי "ראש הממשלה נאם את נאום בר אילן ואמר 'אני מוכן למו"מ מיידי בלי תנאים'. ארבע שנים אנו קוראים למו"מ. נאום בר אילן עומד ותקף. סרבני השלום היחידים הם הפלסטינים". ליברמן הוסיף כי מחמוד עבאס (אבו-מאזן) חלש, ואמר "שלוש שנים לא התקיימו ברשות בחירות לפרלמנט ולנשיאות. היום אין מושג כזה רשות פלסטינית".

ליברמן נשאל גם לגבי עניין הגרעין האיראני, שבחודשים האחרונים ירד מהכותרות. לדבריו, "הנושא האיראני קיים. אנחנו רואים את המעורבות האיראנית בסוריה. העולם, לצערי, השלים עם הודו, צפון קוריאה, פקיסטן ואחרות גרעיניות. העולם מעדיף היום להדחיק את הבעיה ולא ללכת עד הסוף. מדינת ישראל לא יכולה להשלים עם איראן גרעינית. אנחנו חייבים לעשות הכל, כדי שהעולם יבין שהוא לא יכול לחיות עם איראן גרעינית".

בעניין דברי הביקורת של ראש המוסד לשעבר, יובל דיסקין, על התנהלות ראש הממשלה ושר הביטחון אמר ליברמן: "דיסקין לא דיבר כך כשהיה בתפקידו. אני חושב שהדיבורים האלה שוחקים את האמינות שלנו. אני מופתע שהוא הרגיש צורך להזהיר רק לפני בחירות. אנחנו עוקבים בדריכות אחרי מה שנעשה באיראן. הם ממשיכים בתמרונים שלהם ובקניית נשק. אנחנו פועלים במרץ והממשלה תדע מה לעשות. הציבור מבין שהממשלה הבאה תצטרך לקבל החלטות בעניין".


תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ