ישי מאיים לתבוע את החברה שאחראית לשליחת ההודעות לבוחר

בעקבות תלונות של אזרחים על כך שלא קיבלו את ההודעות, הורה שר הפנים להגביר את הפרסומים בנושא ולתגבר את מערך המידע הטלפוני

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יהונתן ליס
יהונתן ליס

שר הפנים אלי ישי הורה להגביר את הפרסומים באמצעי התקשורת המודיעים כי ניתן להצביע ביום שלישי הקרוב גם ללא ההודעה לבוחר. ההחלטה באה בעקבות תלונות רבות כנגד החברה האחראית לשליחת ההודעות לבוחר, על כך שהללו לא נשלחו במועד, ולא הגיעו לבוחרים רבים.

לא יודעים איפה אתם מצביעים? לחצו לבירור הקלפי

בעקבות כך, הנחה הבוקר סגן רה"מ, שר הפנים אלי ישי, את מנכ"ל משרד הפנים ואת המפקח על הבחירות להגביר את המערך הטלפוני המספק מידע בדבר הבחירות בכמה שפות, ולספק לכל פונה את כתובת הקלפי שלו.

עוד ציין השר, כי במידה והחברה האחראית על הפצת ההודעות לא תתקן הליקויים תוך 48 שעות, היא תיתבע ומשרד הפנים לא יעביר לה את התשלום בעבור השירות. במקביל, הורה השר לבדוק אפשרות כי במידת הצורך, חברה אחרת תשלח הודעות לבוחרים ביומיים שנותרו עד לבחירות. "להצביע זו זכות, ומשרד הפנים מתחייב כי כל אזרח שיפעל לממש זכות זו, יוכל לעשות כן", אמר השר ישי. 

לקראת הבחירות לכנסת ה-19 נשלחה למיליוני אזרחים ישראלים בעלי זכות ההצבעה ההודעה לבוחר, בה מצוינים מיקומי הקלפיות בשכונת המגורים הקרובה אליכם. עם קבלת ההודעה, יש לוודא את נכונות הפרטים. ולוודא כי יש ברשותכם תעודת זהות או דרכון בתוקף. בעלי זכות הצבעה שלא קיבלו את תעודת הבוחר ומעוניינים לברר האם הם רשומים בפנקס הבוחרים יכולים לעשות זאת כאן.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ