הבית היהודי נקנסה על פרסום המודעות עם נתניהו

השופט רובינשטיין תקף את התנועה וטען כי ניסתה "למסמס" את החלטתו להסיר את המודעות. קנס אותה בסכום שיא של 72 אלף שקל

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, השית היום (ראשון) קנס של 72 אלף שקל על מפלגת הבית היהודי משום שלא הסירה את מודעות המפלגה שבהן מופיע ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לצד יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט. בסוף השבוע החליט רובינשטיין כי יש להסיר את מודעות הקמפיין וטען כי המפלגה ביזתה את ההחלטה עם המשך פרסומן.

רובינשטיין תקף בחומרה את הבית היהודי וטען כי העיכוב בהסרת המודעות "מעלה תחושה של ניסיון למסמס את צו המניעה... אם מתוך תקווה שיבוטל ואם נוכח קרבת הבחירות". את העתירה בנושא הגישה הליכוד-ביתנו.

רובינשטיין הורה לבית היהודי להסיר את המודעות, שנתלו בכל רחבי הארץ כבר ביום שישי. “סברתי כי מודעה זו עלולה ליצור את הרושם המוטעה כי השניים, ראש הממשלה ומר בנט, חברו יחדיו וההצבעה לרשימת הבית היהודי משמעה הלכה למעשה גם הצבעה לרשימת הליכוד ישראל ביתנו", הסביר השופט.

צילום: רויטרס

אולם בבית היהודי ערערו על הההחלטה וטענו שחברת השילוט אינה עובדת ביום שישי. בהמשך הודיעו כי אתרי האינטרנט YNET ו-NRG, שגם בהם פורסמו המודעות, היו סגורים בשבת ולכן לא ניתן היה להסיר מהם את המודעות. “הדעת נותנת כי במערכות אתרי האינטרנט השונים, המשדרים 23 שעות ביממה ומתעדכנים באורח שוטף, ניתן היה למצוא גורם תורן אשר ישעה לפניותיה הנטענות של המשיבה", השיב רובינשטיין.

בעקבות החלטה נוספת בנושא שקיבל רובינשטיין סמוך לשעה 23:00 אמש, החלו אנשי הבית היהודי להסיר את המודעות האסורות ואולם רק היום ב-11:00 הודיע עורך דינה של המפלגה כי מודעות האינטרנט הוסרו, וכי המפלגה החלה בהליך של הסרת שלטי החוצות ובכיסוי פניו של ראש הממשלה המופיעות בהן. רובינשטיין, כאמור, זעם על הסחבת בה נקטה המפלגה וקנס אותה בסכום חסר תקדים במערכת הבחירות הנוכחית. 

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ