לאחר הסנקציות על נתניהו: תגובת יחימוביץ' נפסלה לשידור

למרות זאת, הוחלט לאפשר את סיקור מסיבת העיתונים שבה תקפה יו"ר העבודה את מינוי כחלון ליו"ר מינהל מקרקעי ישראל והגדירה אותו "פתטי ולא תקין"

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

יו"ר ועדת הבחירות המרכזית, השופט אליקים רובינשטיין, הורה הבוקר (שני) על איסור עקרוני של שידור אירועים שבהם ניתנים נאומים והצהרות של פוליטיקאים עד לאחר יום הבחירות מחר. ההודעה פורסמה לאחר שיו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', הודיעה על כינוס מסיבת עיתונאים במטרה להגיב על החלטתו של ראש הממשלה בנימין נתניהו למנות את משה כחלון לתפקיד יו"ר מינהל מקרקעי ישראל.

כשהתברר למטה ההסברה של הליכוד שיחימוביץ' מתכוונת להגיב למהלך של נתניהו במסיבת עיתונאים משלה, הם פנו לרובינשטיין ודרשו לאסור את שידור המסרים. העבודה, מנגד, הודיעה ליו"ר ועדת הבחירות כי אין דמיון בין מסיבת העיתונאים הפסולה של נתניהו, לבין זו שלה.

"סיקורה של מסיבת עיתונאים מבלי לשדרה בשידור חי היא לגיטימית לחלוטין ואינה דומה כלל להפקעת המסך חסרת הגבולות שבקש נתניהו לבצע אתמול בשעת צפיית שיא", הודיעה המפלגה לרובינשטיין. בסופו של דבר השופט החליט אמנם לפסול שידורים מסוג זה, אך התיר לכתבים לסקרם.

יו"ר ועדת הבחירות, אליקים רובינשטייןצילום: תומר אפלבאום

רק אתמול בערב אסר רובינשטיין על כלי התקשורת לשדר את מסיבת העיתונאים שקיים נתניהו ובה הכריז על מינויו של כחלון לתפקיד. רובינשטיין טען כי שני המקרים מהווים תעמולת בחירות האסורה בפרסום מתוקף הקרבה ליום ההצבעה.

רובינשטיין הגדיל לעשות אתמול ופסל כל שימוש בחומרים ממסיבת העיתונאים של נתניהו, גם בדיעבד, ולא אפשר למפלגה "לנקות" את תעמולת הבחירות ולהפיץ לתקשורת מסרים שעולים בקנה אחד עם החוק.

במסיבת העיתונאים עצמה תקפה יחימוביץ' את המינוי של כחלון. "כמה אפשר להוליך שולל ולייצר ספינים? נתניהו מודאג ובצדק", אמרה. "כל שעה שעוברת הוא נחלש בסקרים ולכן נעשה התעלול השקוף והנואש הזה. יש גבול למידת הולכת השולל ויצירת מציאות דמיונית בה כל הנתונים הקשים ובהם עליית מחירי הדיור כאילו לא היו ולא נבראו. נתניהו לא רצה שהציבור ידע את האמת. האמת מאוד מטרידה את רה"מ בקמפיין הבחירות הזה".

עוד הוסיפה יו"ר העבודה כי "יש שלוש עובדות שבעקבותיהן נעשה המינוי הפתטי והלא תקין של כחלון ליו"ר מנהל מקרקעי ישראל. הראשונה היא שמחירי הדיור עלו ב48% בתקופת נתניהו. השניה היא שממוצע ה-OECD עומד על 96 משכורות של שכר ממוצע בהן ניתן לרכוש דירה ואילו בישראל צריך 130 משכורות של שכר ממוצע. עובדה שלישית ומאוד משמעותית היא הפער בין מדד מחירי הדירות לשכר הממוצע החודשי, גדל בתקופתו ב-40%".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ