שתפו בפייסבוק
שתפו כתבה במיילשליחת הכתבה באימייל
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי
ג'קי חורי

הנשיא הפלסטיני, מחמוד עבאס, אמר אתמול (שני) כי הפלסטינים יאמצו בקרוב נהלים חדשים בכל הנוגע לפתרון הסכסוך עם ישראל. לדבריו, מיד לאחר שנשיא ארה"ב ברק אובמה ישלים את הרכבת הממשל החדש בראשותו, מתכוונים הפלסטינים ליזום פגישה עם הממשל החדש. לפי עבאס, בפגישה ישתתפו גם שרים בכירים מטעם הליגה הערבית, שינהלו מגעים גם עם המדינות החברות במועצת הביטחון בכדי להגיע להסכמות על הצעות קונקרטיות עם לוח זמנים מוגדר מראש, שיביא לסיום הכיבוש והכרזת העצמאות למדינת פלסטין.

בנאום שנשא בפני הפסגה הכללית בריאד, בירת סעודיה, אמר הנשיא הפלסטיני כי אם ממשלת ישראל תבחר במדיניות המשך ההתנחלויות, יעמדו בפני הפלסטינים כל האפשרויות, כולל פנייה למוסדות בינלאומיים. עבאס הזהיר מקריסת הרשות מבחינה כלכלית, זאת אם מדינות ערב לא יקיימו החלטות קודמות של הליגה הערבית בכל הנוגע למתן רשת ביטחון כלכלית לרשות בשל הסנקציות מצד ישראל. אבו מאזן התייחס למאמצים להשלמת תהליך הפיוס בין הפתח לחמאס ואמר כי נעשים מאמצים גדולים בגזרה הזו. 

הפסגה בריאד התייחסה גם לקרבות העזים המתנהלים בסוריה ובהקשר הזה טען עבאס בראיון לערוץ הלוויני "אלמיאדין" כי הרשות פנתה לישראל בבקשה לאשר הכנסת 150 אלף פליטים פלסטינים ממחנה אלירמוק לשטחי הרשות בגדה המערבית וכי ישראל הסכימה לכך. גורמים מדיניים בישראל הכחישו בתוקף את הדיווח וציינו כי הפנייה נעשתה בעבר למזכ"ל האו"ם ולדרג זוטר של פקידים ישראלים וכי ישראל מעולם לא נעתרה לבקשה.

צילום: אי-אף-פי
הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ