נתניהו לא רגוע, אבל ג'ודי מצייצת שצפויים 38 מנדטים

במטה הבחירות של הליכוד בתל אביב האווירה עדיין מנומנמת, אבל גדעון סער מוטרד מכך "שבריכוזים שבהם השמאל חזק יש אחוזי הצבעה יותר גבוהים"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

בכניסה למטה הבחירות של הליכוד ברחוב החשמונאים בתל אביב בשעות הבוקר המוקדמות, עמד צחי הנגבי, שבדיוק התכוון לצאת לדרכו בחזרה למבשרת ציון כדי להצביע. השר לשעבר, שעד לפני כמה חודשים היה בכלל בקדימה, עומד בראש מטה יום הבחירות של הליכוד.

בתגובה לשאלה: "מה יהיה היום בערב במדגמים?", הפתיע הנגבי ויצא בהכרזה אופטימית למדי. "תזכור מה שאני אומר לך – 37 מנדטים", אמר. "Read my lips". כמה דקות אחר כך, הופיע ציוץ הטוויטר היומי של ג'ודי שלום-ניר-מוזס. "סקר מרגיע שקיבלתי עכשיו מחבר בתקשורת – הליכוד 38 מנדטים", כתבה. הנגבי אולי אופטימי ושלום-ניר-מוזס אולי רגועה, אבל אחרים בליכוד חוששים קצת יותר.

למעלה, בחדר המצב שבקומה הרביעית, מרצדים שידורי ערוצי הטלוויזיה על מסכי הפלזמה, אך האווירה עדיין מנומנמת מעט. על השולחנות מסודרים שורה של מכשירי טלפון ומחשבים ניידים עם רשימות המצביעים הבטוחים והמתנדנדים.

אחד מאנשי מטה הבחירות מסביר כי בכל קלפי הונחו אנשי הליכוד לדווח את שמות המצביעים שכבר הגיעו. השמות נבדקים מול רשימות המצביעים. אם מזהים מישהו שעדיין לא הגיע להצביע, הוא מקבל טלפון מהפעילים המקומיים באותו יישוב. במקרים מסוימים הם ידאגו גם ממש להביא אותו לקלפי.

שר החינוך גדעון סער ישב גם הוא במטה. למשמע התחזית האופטימית של עמיתו הנגבי, הוא חייך אבל הגיב בזהירות רבה הרבה יותר. "אם יש משהו שאני לא רוצה לעשות, זה לנסות לנבא את התוצאות", אמר. "בוא נחכה ונראה מה יהיה. אנחנו מוטרדים מכך שבריכוזים שבהם השמאל חזק יש אחוזי הצבעה יותר גבוהים. לכן אנחנו בהחלט פועלים להעלאת אחוזי ההצבעה בקרב תומכי הליכוד".

האיש החרד ביותר בליכוד הוא ראש הממשלה בנימין נתניהו. האחרון מיהר לצאת ולהצביע בשעת בוקר מוקדמת, בלי הרבה שמחה וחגיגיות. כשבני משפחתו לצידו מלמל נתניהו מול המצלמות כמה דברים על "גשם של פתקי מחל" ועזב. בשעות הצהריים פרסם ראש הממשלה הודעה לפיה ״יש דיווחים מאזורים מסורתיים של הליכוד שאחוזי ההצבעה נמוכים מהממוצע. אני קורא למצביעי הליכוד לדורותיהם לעזוב הכל וללכת להצביע״.

נתניהו עם בניו בכותל, היוםצילום: אי-פי

אחרי הקלפי יצא נתניהו לכותל המערבי הוא הטמין פתק והמשיך. את התפילות הוא השאיר לבנו יאיר שנותר במקום אחריו. נתניהו חזר למעון ראש הממשלה ברחוב בלפור בירושלים והתיישב על הטלפון. הוא התקשר לשורה ארוכה של שרים, ראשי ערים ופעילים מרכזיים כדי להתעדכן ולדחוק בהם להביא את המצביעים לקלפיות.

בליכוד שואבים עידוד מאחוז ההצבעה הגבוה יחסית בשעות הבוקר. כמו יריביהם במחנה המרכז-שמאל, גם הם טוענים שאחוז הצבעה גבוה ייטיב עמם ויביא להם עוד מנדטים. כמו שהנגבי אמר לפני שעלה למכוניתו – עוד פחות מ-12 שעות נדע מי צדק.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ