בחירה משובשת

דיווחים על תקלות בקלפיות ברחבי הארץ

הליכוד-ביתנו התלוננה על פתקי הצבעה מזויפים, יש עתיד עתרה נגד פעילי מפלגת חיים בכבוד, ומשקיף בירושלים דיווח על חברת ועדה לא צנועה

הארץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקיםכתוב תגובה
הארץ

10,131 קלפיות מותירות הרבה מקום לתקלות. מתחילת יום הבחירות החלו לזרום דיווחים מרחבי הארץ בדבר שיבושים בהליך הדמוקרטי התקין.

אדם שהגיע להצביע בקלפי הסמוכה לביתו בתל אביב גילה כי נעשתה כבר הצבעה תחת שמו. הוא הגיש תלונה במשטרה. משקיף בקלפי בשכונת בית וגן בירושלים התלונן לוועדת הבחירות על חברת ועדה שהגיעה בלבוש לא צנוע. בקלפי בחדרה ניסו פעילי ש"ס להעלים את הפתקים של מפלגת הבית היהודי. גם חיים אמסלם, מייסד מפלגת עם שלם, האשים את פעילי ש"ס בהפצת שמועת לפיהן הוא פרש מהמירוץ. "אפילו כבדיחה זה לא מצחיק", אמר אמסלם, שפרש מש"ס ב-2012.

מפלגת יש עתיד פנתה לוועדת הבחירות המרכזית בדרישה להוציא הבהרה לקלפיות ברחבי הארץ בנוגע לפתקי ההצבעה שלה. התלונה כוונה נגד פעילי מפלגת "חיים בכבוד", שלא עברה את אחוז החסימה בסקרים. פתקי חיים בכבוד נושאים את האותיות 'הפ', כמו פתקי יש עתיד ,'פה', רק בסדר הפוך. ביש עתיד טוענים כי פעילי חיים בכבוד הטעו מצביעים בכניסה לקלפי, כשהורו להם לבחור בפתק הלא נכון. בעקבות הדיווח הוציאה ועדת הבחירות המרכזית הנחייה לכלל הקלפיות, לפיה על יו"ר ועדת הקלפי לערוך ביקורת מדי 30 דקות ולוודא שפתקי 'פה' מרוחקים מפתקי 'הפ'.

מצביעים בתל אביבצילום: תומר אפלבאום

מפלגת הליכוד–ביתנו העלתה חשש לפתקים מזויפים בקלפיות בחדרה, ראשון לציון ובבית עזרא. בפתקים לא הופיע הכיתוב: "בראשות בנימין נתניהו לראשות הממשלה".

ח"כ יואל חסון, מועמד התנועה, הגיש עתירה דחופה נגד רשימת יהדות התורה על השימוש בצווי גיוס מדומים המשמשים כאביזרי תעמולה. הצווים מחולקים לבוחרים עם אזהרה כי במידה שלא יצביעו ג׳ - יהדות התורה, הם יגוייסו לצבא.

תגיות:

תגובות