האם הליכוד מסתיר את אביגדור ליברמן?

לפי סקרים והערכות פנימיות בליכוד, מספר 2 ברשימה המשותפת מרתיע מצביעים, ולכן החליטו במפלגה להרחיקו ממרכז הבמה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

פוליטיקאים רבים מנצלים את יום הבחירות כדי לסייר ברחבי הארץ, להמריץ בוחרים אל הקלפי ברגע האחרון ולזכות בעוד קצת זמן מסך בתקשורת. אולם הליכוד-ביתנו מסרבת לעדכן את התקשורת על לוח הזמנים של שר החוץ לשעבר ומנהיג ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, שכמעט ולא נראה היום באירועי הבחירות. ליברמן אמנם מסתובב ברחבי ארץ בשעות האחרונות, אבל מתמקד בעיקר במעוזי מפלגתו ובריכוזי בוחרים דוברי רוסית. גורמים בליכוד אומרים שבימים האחרונים התבססה במפלגה ההערכה שליברמן הוא גורם שמרחיק מצביעים, ולכן פועלים שם לדחוק אותו ממרכז תשומת הלב.

הבוקר הוזמנו צלמים ותקשורת לקלפי בו הצביע ליברמן, סמוך לביתו בהתנחלות נוקדים שמדרום לירושלים, אולם שאר תנועותיו ביום הבחירות נשארו בגדר סוד מדינה. כשנכנס בסביבות שמונה וחצי לקלפי, היה ליברמן מוכן לומר רק ש"אתמול בית"ר ירושלים ניצחה ניצחון היסטורי בבלומפילד, בתל אביב. היום יהיה גם לנו ניצחון היסטורי". עם תום ההצבעה, עזב ליברמן את הקלפי כשהוא מלווה בג'יפים של מאבטחי שב"כ (הוא זוכה לאבטחה כבדה למרות שכבר אינו שר חוץ), תוך שהוא מנסה לחמוק מהתקשורת, ונסע לירושלים. הוא נכנס למשכן הכנסת - מקום מוזר להיות בו ביום הבחירות - שהה שם כשעה וחמק מיציאה אחורית. לאחר מכן בילה כמה דקות במטה ישראל ביתנו בכניסה לירושלים. 


מקורב לאחד משרי הליכוד הוותיקים אמר ל"הארץ" כי "כשאיחדו בין המפלגות, חשבנו שליברמן מאוד פופולארי ושהוא ימשוך בוחרים חדשים. מתברר שיש לו מצבור של בוחרים משלו, אבל הוא מרחיק מצביעי ליכוד רבים אחרים ואת התוצאות רואים בסקרים. במטה משתדלים להרחיק אותו בימים האחרונים מהזרקורים". ביום חמישי שעבר ערכה הליכוד-ביתנו אירוע להמרצת מצביעים מתלבטים במטה המרכזי בתל אביב. ליברמן אמנם היה שם, אבל לא במוקד. משני צידיו של בנימין נתניהו ישבו שרי הליכוד הפופולאריים, גדעון סער וגלעד ארדן, ולא מספר 2 ברשימה. "היה ברור שם שלא רוצים אותו בלב העניינים", טוען המקורב. 

המטה המשותף של המפלגה שלח לתקשורת לוחות זמנים של שרים בכירים ביום הבחירות, אבל ליברמן לא הוזכר שם. גם לוח הזמנים של נתניהו לא פורסם, אבל קשה הרבה יותר להסתיר פמליה של ראש ממשלה. 

21 מתוך 21 |
מטה התנועה בזמן שידור תוצאות המדגמים
1 מתוך 21 |
נתניהו למחרת הבחירותצילום: רויטרס
2 מתוך 21 |
יאיר לפיד, יממה לאחר סגירת הקלפיותצילום: תומר אפלבאום

על אף שלפי החוק אסור לפרסם סקרים בחמשת הימים שלפני הבחירות, המפלגות המשיכו לערוך סקרים בימים האחרונים, אך לא פרסמו אותם. לדברי גורמים במפלגות שונות, המגמה של ירידת הליכוד נמשכת ולפחות חלק מהיועצים של הליכוד-ביתנו מאמינים שזה לא הזמן להבליט את ליברמן. לעומת זאת, דוברים במפלגה מכחישים שמסתירים אותו. אחד מיועצי ליברמן אמר ש"כמובן שאנחנו לא מסתירים אותו, תסתכל בחשבונות הפייסבוק והטוויטר שלו ותראה שהוא מסתובב". נכון לשעה 13:00, ליברמן לא צייץ אפילו פעם אחת היום. בעמוד הפייסבוק שלו מופיע צילום שלו מצביע לצד כמה תמונות שלו נפגש עם פעילי ישראל ביתנו באשקלון. 

ממטה הליכוד-ישראל ביתנו נמסר בתגובה: "אביגדור ליברמן הצביע הבוקר בקלפי הסמוכה למקום מגוריו ביישוב נוקדים, לשם הוזמנו וגם הגיעו כלי תקשורת רבים. ח"כ ליברמן יסייר במשך היום ברחבי הארץ ויבקר במטות המפלגה יחד עם פעילי המפלגה הרבים שמלווים אותו".

אביגדור ליברמן, היום בקלפי בנוקדיםצילום: אמיל סלמן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ