בליכוד-ביתנו משדרים מצוקה וחשש מהתרסקות בבחירות

בכיר בליכוד אמר כי "לפי המצב כרגע הלוואי ויהיו 31 מנדטים. יש לנו ארבע שעות לשנות את התמונה". נתניהו יצא לביקורים במעוזי המפלגה

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ברק רביד - צרובה
ברק רביד

הולך וגובר החשש בקרב בכירי הליכוד-ביתנו כי הרשימה המשותפת צועדת לקראת התרסקות בבחירות. ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר ל"הארץ" כי "אחוזי ההצבעה במעוזי הליכוד ברחבי הארץ נמוכים". נתניהו ממשיך במאמץ במסע דילוגים ברחבי הארץ בניסיון לעורר את מצביעי המפלגה.

בינתיים, האווירה במטה הבחירות של הליכוד-ביתנו מתוחה מאוד. כמה מהשרים שבאו אחר הצהריים למקום, וכן בכירים נוספים במטה הבחירות, שידרו מצוקה אמיתית ונראו מודאגים. אחד מבכירי הליכוד ציין כי יש חשש מהתרסקות במדגמי הטלוויזיה ובתוצאות האמת. בכיר אחר במפלגה ציין כי "לפי המצב כרגע הלוואי ויהיו 31 מנדטים. יש לנו ארבע שעות לשנות את התמונה".

עם זאת, בהחלט ייתכן שמסרי החרדה והעצבנות שבכירי הליכוד-ביתנו מפיצים הן חלק מספין שנועד להוציא מצביעים משאננותם ולגרום להם לבוא לקלפיות. אל מול הלחץ שנשמע מצדם של בכירים רבים במטה הבחירות של המפלגה, דווקא צחי הנגבי, שאחראי על יום הבחירות עצמו, המשיך לשדר אופטימיות. לאחר שבבוקר הוא ניבא 37 מנדטים לליכוד-ביתנו, אחר הצהריים הוא כבר דיבר על 39.

בשעות הצהריים יצא נתניהו למסע דילוגים בין כמה ממעוזי הליכוד. הוא התחיל באשדוד שם נפגש עם ראש העיר ועם כדורגלן העבר חיים רביבו שהתגייס לקמפיין של המפלגה. משם עבר למטה הבחירות בתל-אביב וקיים התייעצות עם השרים סער, ארדן, כחלון, שטייניץ וראש מטה יום הבחירות הנגבי. נתניהו אמר בביקור במטה כי "אנשים צריכים ללכת להצביע כדי שנהיה חזקים. ולחזור אחר כך לבתי הקפה". מתל-אביב יצא נתניהו לנתניה, שנחשבת גם היא מעוז של המפלגה. ייתכן שמשם, ובטרם חזרה לביתו בירושלים, ייסע גם לחיפה.

נתניהו מצביע, היוםצילום: מרק ישראל סלם / ג'רוזלם פוסט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ