בחירות לכנסת? בת"א ביקשו מחנין לרוץ לעירייה

ניסיונות השכנוע של חנין מול קלפי בדרום העיר הפכו במהרה לשיחה על הבחירות המקומיות באוקטובר. ביפו נרשם שיעור ההצבעה נמוך במיוחד

גילי כהן
גילי כהן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי כהן
גילי כהן

במשך כמעט שלוש שעות, עמד חבר הכנסת דב חנין מחוץ לבית הספר ביאליק-רוגוזין בדרום תל אביב וחילק עלונים של חד"ש למצביעים הפוטנציאליים. עם זאת, ניסיונות השכנוע האחרונים לפני ההצבעה בקלפיות, הפכו די במהרה לניסיונות להריץ את חנין בבחירות אחרות - המוניציפליות - שיתקיימו בחודש אוקטובר. כמה מהמצביעים במקום אמרו לחנין בבהירות: "לא נצביע לך כעת, אבל אולי בבחירות הבאות, לראשות העירייה".

"אין מה לעשות, לאנשים חד"ש נשמעת אחרת מאשר 'עיר לכולנו'", אומרת אחת מפעילות חד"ש בעיר על הרשימה שבראשה התמודד חנין בשעתו בתל אביב. חנין עצמו אומר בשיחה עם "הארץ" כי טרם החליט אם להתמודד בבחירות לראשות עיריית תל אביב או לא, ומוסיף כי "גם אם לא נעשה זאת, נדע להריץ מועמד אחר שיוכל להתחרות בחולדאי". ואולם, תשעה חודשים בלבד לבחירות אלו, ספק אם ניתן בפרק זמן כה קצר להריץ מועמד אחר שיצליח לסחוף את המצביעים המקומיים בתל אביב כפי שעשה בזמנו חנין.

לכל המדורים, פרשנויות ודיווחים בעמוד הבחירות המיוחד

בינתיים, סיור בקלפיות בתל אביב-יפו מגלה, איך לא, הבדל חד בין אלו הממוקמות בתל אביב לעומת אלו של יפו. בעוד בתל אביב היו הקלפיות מלאות באנשים ובתעמולה - שלטים וכרזות, עלונים וסיורי ח"כים - הקלפיות היפואיות נותרו די מיותמות, כמעט ללא שלטים או מצביעים. לעומת העלייה המשמעותית באחוזי ההצבעה בכל הארץ, שגרמו גם לתחושה של אופטימיות בקרב מפלגות השמאל בתל אביב, אנשי מטה חד"ש ביפו טוענים כי עד כה אחוז ההצבעה במגזר הערבי היה די נמוך.

חנין מצביע בקלפי בתל אביב, היוםצילום: גיל כהן מגן

לדברי עומר סיקסק, חבר מועצת העירייה ומועמד מספר 9 במפלגת חד"ש, "בסוף זו אשמת הבורות. לאנשים לא משנה אם יהיה פה שלט או כרזה, מספיק שיהיה אדם משלנו בכניסה למבנה שהם מכירים והם יצביעו לנו", הוא אומר. "היתה אפילו אשה אחת שכשבאתי לשכנע אותה להצביע, אמרה: 'שוב פעם יש בחירות לעירייה?'".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ