יום הבחירות של בנט

בבאר שבע מחצו ההמונים בחיבוקים את האח מהבית היהודי

בסיבוב בקניון - ולא בקלפי אוהדים צבועה מראש - הקיפו את בנט מאוכזבי הליכוד רבים. אחד מהם אף ביקש ממנו שלא ייכנס לממשלת נתניהו

חיים לוינסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חיים לוינסון

יום הבחירות של יו"ר הבית היהודי, נפתלי בנט, שיקף את ההישג המרכזי שלו - שמירה על הבסיס הדתי-לאומי תוך הבאת קולות מהמחנה החילוני. רגע אחד בבאר שבע סימן זאת היטב. בנט נכנס לחנות גדולה, ושלוש דיילות קוסמטיקה הקיפו אותו בחיבוקים. בנט, ראש מפלגה דתית, לא חש מאוים בסיטואציה. הוא התקרב אליהן ככל האפשר מבלי לגעת בהן, קרוב-קרוב כדי להיראות סחבק בתמונות, אך לא מלטף, כדי לא לחצות גבולות דתיים. לצד שבעה-שמונה מנדטים שמקבל מבית, סביר שבנט יקבל עוד כמה מנדטים מחילונים.

לפי האווירה בבאר שבע, נראה שבנט הצליח אף לתקוע יתד משמעותי בתוך מאגר הקולות המסורתי של הליכוד. בנט הסתובב שם בקניון ולא בקלפי אוהדים צבועה מראש, ומאוכזבי ליכוד רבים הקיפו אותו. נראה שמצבו של הליכוד-ביתנו בפריפריה לא פשוט. המפלגה איבדה מצביעים, כשגם מי שהצביע למפלגה, עשה זאת בלאות. מישהו פנה לבנט וביקש ממנו שלא להיכנס לממשלה עם ביבי, "כי הוא דופק את החלשים". בנט השיב שאין ברירה.

לכל המדורים, פרשנויות ודיווחים בעמוד הבחירות המיוחד

כראוי למי שעשה קמפיין פוליטי על היותו "אח", בנט מצא עצמו אתמול נמעך על ידי המון מיוזע. מרעננה ועד לבאר שבע, דרך לוד ופתח תקווה, בנט חובק, נמחץ, נמעך ולוטף על ידי מעריציו - אחיו ואחיותיו. בנט, שצמח בתנועת ישראל שלי ובפייסבוק, עושה שימוש מבריק ברשת החברתית. לכן לא ברור טעמם של סיורי השטח האלה – שנבעו ככל הנראה ממסורת, הזדמנות למלא זמן אוויר ולתת תחושה שמשהו קורה, יחד עם הזדמנות צילום לפעילים.

בנט בסיור הבחירות בקניון הנגבצילום: אילן אסייג

ואכן, הפעילים ניצלו את ההזדמנות. לכל מקום שהגיע, חיכו לו צעירי הציונות הדתית, מובטלים מלימודים, וקיבלו את פניו בקריאות ושירה. הוא חובק מכל עבר, הצטלם בכל זווית ותנוחה, כולל תמונת התינוקת המסורתית שצולמה בפתח תקווה. הדיאלוגים שניהל היו קצרים. בפתח תקווה פגש אדם שאשתו זה עתה ילדה. הוא איחל לו שיקרא לילד "אח".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ