לידתה ומותה של ארץ חדשה בשדרות רוטשילד

במפלגה ניסו לשחזר את רוח המחאה החברתית, ללא היו"ר אלדד יניב. אך גם המעטים שהתכנסו העדיפו לצפות במדגמים ולא בסרטוני השיטה

אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר
אנשיל פפר

פעילי ארץ חדשה ניסו ליצור מחדש באירוע ליל הבחירות שלהם את אווירת המחאה החברתית של קיץ 2011. הם הקימו אוהל בשדרות רוטשילד, פרשו מחצלות, הביאו כלי נגינה ובאוויר היה חשד לריח גראס. אבל האווירה היתה חסרה את התרוממות הרוח. שני מנהיגי התנועה, ורני בלייר, לא היו בשטח וכשערוצי הטלוויזיה לא שלחו צוותים, היה ברור שהם לא מופיעים במדגמים.

במצב הזה, לא היה טעם להמתין אפילו לעשר בערב. ברק סגל, מספר חמש ברשימה, ניצב מול כשלושים איש שנקבצו שם ואמר ש"אני לא מאמין במדגמים, נחכה בבוקר לתוצאות האמת. בכל מקרה, מה שחשוב זה שאנחנו תנועה ורעיון ושינינו את הדרך שבו מנהלים מערכות בחירות במדינה הזאת".

צילום: דניאל בר און

אחריו עלתה מספר 2 ברשימה, מרב דוד, שהודתה לפעילים בטון של סיום ואחריה לינדה ששון, מספר 4, שהתפייטה על כך שארץ חדשה "היא כמו מים שמפוררים סלע". הם הזדרזו לסיים כי המעטים שהתכנסו (אחד מראשי התנועה אמר ש"יש לנו 600 מתנדבים שמפקחים עכשיו בקלפיות") רצו כבר לצפות במדגמים ולא בסרטונים של יניב ובלייר שהיו מעניינים בשעתם אבל הפכו כבר ללא רלוונטיים.

יניב, פעם משרתם של פוליטיקאים וטייקונים, כיום אנרכיסט, קיווה שאווירת המהפכה של מחאת רוטשילד תישא אותו אל הכנסת. בסופו של דבר המפלגה שלו נולדה וגוועה בדיוק באותה השדרה התל אביבית.

האם ארץ חדשה תמשיך להתקיים גם אחרי הבחירות? הגיבו כאן באמצעות הפייסבוק

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ