יחימוביץ': אפשר להפיל את נתניהו; גלאון: לשתף פעולה

מנהיגות העבודה ומרצ קראו - כל אחת בנפרד - להקים גוש חוסם לימין. עם זאת העריכה גלאון כי נתניהו יהיה בסופו של דבר ראש הממשלה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

זמן קצר לאחר פרסום המדגמים אמש, עוד בטרם היה ברור עד כמה דלים הישגיה של מפלגת העבודה כפי שהתברר עם פרסום תוצאות האמת הכמעט סופיות, הגיעה היו״ר שלי יחימוביץ' לנאום בפני פעילי מפלגתה והתחייבה לפעול בנחרצות כדי לבסס גוש חוסם לנתניהו. ״העם אמר לא לנתניהו״, אמרה מנהיגת העבודה. ״עלינו לייצר קואליציה חברתית ושוחרת שלום, שבראשה לא עומד בנימין נתניהו. אם תיכון כאן ממשלה קיצונית, כל מי שיהיה חבר בה יהיה שותף לריסוק מעמד הביניים ולשום אופק מדיני. זאת תהיה ממשלה קצרת מועד שהעם ימאס בה מיום הקמתה".

לראשונה לא דחתה אמש יחימוביץ' את האפשרות שאדם אחר מלבדה ינהיג את הגוש החוסם שהיא מבקשת להקים. "אני רוצה להתחייב כאן מולכם ומול הציבור ששומע אותי, שאעשה כל שביכולתי כדי לכנס את כל הכוחות שיהוו גוש נגדי לממשלה קיצונית וקפיטליסטית שמתאכזרת לאזרחיה", אמרה. "אני מתכוונת לעשות כל שביכולתי כדי לייצר את ההזדמנות הזאת. ויש הזדמנות כזאת. שוחחתי עם יאיר לפיד וברכתי אותו. שוחחתי גם עם ציפי לבני וזהבה גלאון וגם עם הסיעות החרדיות. את פרטי השיחות לא אספר. צריך לחכות לתוצאות האמת. יש סיכוי גבוה מאוד מאוד שמחר בבוקר נתניהו לא יוכל להרכיב ממשלה".

יו"ר מרצ זהבה גלאון, שבמפלגתה דווקא חגגו אמש הישג מרשים של הכפלת הכוח (משלושה מנדטים לשישה), ניצלה גם היא את נאומה כדי לקרוא ליאיר לפיד, לשלי יחימוביץ' ולציפי לבני שלא לשבת בממשלה בראשות נתניהו, אלא להתאחד לגוש חוסם. "אל תתנו חבל הצלה לביבי נתניהו", אמרה גלאון. "יש הזדמנות להקים גוש חוסם: מרכז, שמאל וערבים. הגיע הזמן. זו יכולה להיות הזדמנות היסטורית להחליף את שלטון הימין הקיצוני שרמס את הדמוקרטיה. אני קוראת לחבריי, מנהיגי מפלגות המרכז, להקים אתנו גוש חוסם לביבי ולימין הקיצוני, כדי לשמר את הדמוקרטיה ולהחזיר את ישראל לשפיות".

זהבה גלאון, הלילהצילום: ניר קידר

בראיון לערוץ 2 הודתה הבוקר גלאון כי "כמו שזה מסתמן כרגע זה נראה שלמרות ההישג הגדול של מרצ, שמכפילה את כוחה, נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא". היא הוסיפה: "גם אם יאיר לפיד וציפי לבני ייכנסו עם המפלגות שלהם, אז זו עדיין תהיה ממשלה ימנית קיצונית עם גורמים מתונים. הם ילבינו את הממשלה הזאת, במקום לתת תקווה לישראל שאפשר לעשות כאן דברים אחרים".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ