תוצאות הבחירות: כמחצית מחברי הכנסת המכהנים לא נבחרו

מקדימה ועד הרב אמסלם, 53 מכהנים יעזבו את המשכן: חלקם פרשו מראש, אחרים לא היו בטווח הבחירה וארבעה נתקלו ברף אחוז החסימה

יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס

כמעט מחצית מחברי הכנסת המכהנים צפויים להידחק אל מחוץ לכנסת הבאה, כך מסתמן לאחר פרסום תוצאות האמת של הבחירות. זהו נתון גבוה יחסית העומד על 53 חברי כנסת שייאלצו לעזוב את המשכן לטובת פנים רעננות. בכנסת העריכו כי בממוצע, מדי בחירות מתחלפים כשליש מבין החברים המכהנים.

כך, הליכוד צפוי להיפרד מהשרים דן מרידור, בני בגין ומיכאל איתן, לצד השר משה כחלון שהודיע על פרישה יזומה מהכנסת. בנוסף, הרשימה תיפרד, ככל הנראה, גם מיו"ר ועדת הכלכלה, ח"כ כרמל שאמה הכהן - שלפי התוצאות נכון לעכשיו לא נכנס לכנסת - מסגני השר איוב קרא ולאה נס, וכן מחבר הכנסת אללי אדמסו שהושבע ערב הבחירות.

בישראל ביתנו ״פלטה״ הוועדה המסדרת שישה חברי כנסת מכהנים. אחד מהם הוא ח"כ אלכס מילר, שנמצא על סף הכניסה לכנסת ברשימה המשותפת עם הליכוד, אחר הוא סגן השר דני אילון שהודח מהרשימה עוד לפני הבחירות. גם חברי הכנסת משה (מוץ) מטלון, אנסטסיה מיכאלי, סטס מיסז׳ניקוב וליה שמטוב יוותרו מחוץ למשכן.

קדימה, הגדולה בסיעות הכנסת האחרונה, איבדה את רוב חבריה: דורון אביטל, נינו אבסדזה (שכשלה בהתמודדות בעבודה), רוחמה אברהם, יעקב אדרי, דליה איציק, אריה ביבי, זאב בילסקי, רוני בר און, אחמד דבאח, אבי דוהן, אכרם חסון, שי חרמש, מרינה סולודקין, יוחנן פלסנר, יובל צלנר, יוליה שמאלוב ברקוביץ (שהתמוד'דה בראש מפלגת "כלכלה"), עתניאל שנלר ורונית תירוש. לצידם, כשלו גם ״עריקי״ קדימה לתנועה של ציפי לבני: יואל חסון, רוברט טיבייב, שלמה מולה, מגלי והבה, אורית זוארץ ורחל אדטו.

במפלגת העבודה, שלושה מבין שמונת חברי הכנסת המכהנים לא הצליחו לשוב למשכן: ח"כ דניאל בן סימון, ח"כ ראלב מג׳אדלה וח"כ יורם מרציאנו שהושבע לאחרונה במקומו של עמיר פרץ והודיע מיד על תמיכתו בראש הממשלה, בנימין נתניהו. חמשת חברי סיעת העצמאות, שכלל לא התמודדה בבחירות, נותרו גם הם בחוץ: השר אהוד ברק, השרה אורית נוקד, השר שלום שמחון וחברי הכנסת שכיב שנאן ועינת וילף. מפלגת הבית היהודי נפרדה מחברי הכנסת זבולון אורלב ודניאל הרשקוביץ.

גם חברי סיעת האיחוד הלאומי בכנסת האחרונה יעקב כץ (כצל'ה) וכן אריה אלדד ומיכאל בן ארי (שהתמודדו ברשימת עוצמה לישראל) לא ישובו למשכן. הרב חיים אמסלם, שקיווה להפוך להבטחת הבחירות, לא הצליח להכנס וכמוהו גם ח"כ טאלב א סאנע שרץ בראש רשימת מד״ע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ