השר אטיאס: התחושה היא שלפיד הוא רה"מ הנבחר

11 החברים הנבחרים מטעם הסיעה התכנסו במטה הבחירות והתייחסו לסוגיית השוויון בנטל. ישי: מעולם לא היתה סכנת קרע בעם כמו שיש היום

יאיר אטינגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יאיר אטינגר

11 חברי הכנסת הנבחרים של ש"ס התכנסו היום (ראשון) במטה הבחירות של המפלגה בירושלים והתייחסו לסוגיית המשא ומתן להרכבת הממשלה. אריה דרעי, אלי ישי ואריאל אטיאס, אמנם סירבו לענות לשאלות הכתבים ונמנעו מלהתייחס מי מהם ינהל את המשא ומתן מול ראש הממשלה, אך הביעו את מורת רוחם ממעמדו של יאיר לפיד ומהמתווה שלו לשוויון בנטל.

אטיאס, שר השיכון בממשלה היוצאת, טען כי "מאז הבחירות התחושה היא שראש הממשלה הנבחר הוא יאיר לפיד". לדבריו, "יש מתווים רבים לסוגיית השוויון בנטל. מי שאינו לומד צריך להתגייס". שר הפנים ישי הוסיף בהקשר סוגיית השירות לכל כי "מעולם לא היתה סכנת קרע בעם כפי שיש היום".

אריה דרעי, חבר הכנסת היחיד שייצג את הרשימה בכנסת לעומת הכנסת היוצאת (דרעי נכנס במקום חיים אמסלם), אמר כי "המשמעות של קואליציה בלי חרדים זה לא גיוס. שיידע עם ישראל שזו גם קואליציה בלי מדינת ישראל השנייה, זו קואליציה של המעמד הבינוני הגבוה, של מדינת תל אביב וגושיה".

אטיאס, דרעי וישי. לא סיפרו מי ינהל את המשא ומתןצילום: אמיל סלמן

בכירים בליכוד טענו בסוף השבוע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו, ורעייתו שרה, פועלים למנוע את כניסתה של הבית היהודי לקואליציה, בשל מערכת היחסים האישית העכורה עם ראש המפלגה, נפתלי בנט. לדברי אחד הבכירים, הנחשב מקורב לראש הממשלה, נתניהו ורעייתו איבדו את אמונם בבנט.

לטענת הבכיר, שרה נתניהו אף הטילה וטו על כניסתו של בנט לקואליציה ולהערכתו, "אם הדבר יתאפשר מבחינת הרכבת הממשלה, נתניהו בהחלט יעדיף שלא לכלול את בנט בממשלתו". ההערכות הן כי נתניהו מעדיף להקים קואליציה עם ש"ס, יש עתיד, התנועה וקדימה.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ