דרעי מאותת ללפיד: מוכנים לצעדים מרחיקי לכת לשיתוף פעולה בעניין הגיוס

עם זאת, דרעי סייג דבריו ואמר: "גיוס אמיתי של חרדים יביא רק מתווה מרצון". ערוץ 2: בנט נבדק בפוליגרף ב-2009 כדי להוכיח שלא הדליף מידע מלשכת נתניהו

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

מפלגת ש"ס העבירה אתמול (ראשון) מסר כפול לראש הממשלה בנימין נתניהו וליו"ר "יש עתיד" יאיר לפיד מסר כפול: כפיית הסדר חדש על בני הישיבות פירושה "קרע בעם שלא היה כדוגמתו", ומאידך ש"ס היא הפרטנר הנכון לפשרות באותו נושא.

"אנחנו מוכנים ללכת לדברים מרחיקי לכת כדי להגיע לשיתוף פעולה", אמר אריה דרעי בהופעה בפני התקשורת עם עשרת חבריו החדשים לסיעת ש"ס. "לצערי היד המושטת שלנו עד עכשיו לא נענית מצד חלקים מסוימים. אני מקווה שהימים יעשו את שלהם והם יתעשתו. אין שום טעם בללכת בכותרות של כפייה, של חוקים, כל אחד יודע שזה לא יביא חייל אחד לגיוס". לדבריו מהלך מסוג זה לא יביא לגיוס כי אם לקרע ולקיטוב. "גיוס אמיתי של חרדים לצבא, להבדיל מבני ישיבות, יביא רק מתווה מרצון. כל אדם בר דעת יודע את זה". השר אלי ישי אמר, כי הסדר שיכפה גיוס על בני הישיבות, יביא ל"קרע בעם שלא היה כדוגמתו".

סיעת ש"ס הנכנסת היא העתק מושלם של הסיעה היוצאת, במספר חבריה ובשמותיהם, למעט אחד: במקום ח"כ חיים אמסלם ייכנס לכנסת אריה דרעי. הח"כ החדש-ישן שב והאשים את אמסלם ואת אמנון יצחק, ואמר כי לולא גזלו קולות מש"ס אפשר היה להקים קואליציית ימין חרדים.

אריה דרעי, אתמול. "לצערי היד המושטת שלנו עד עכשיו לא נענית", אמרצילום: אמיל סלמן

עוד אמר דרעי, כי "המשמעות של קואליציה בלי חרדים, שזה למעשה היום הרצון של אותם אלה שמעמידים כדגל את חוק הגיוס", אינה גיוס של חרדים לצבא. "הקואליציה שעומדת להיות זה מדינה של אלה שיש להם. זאת קואליציה של המעמד הבינוני הגבוה, זאת קואליציה של מדינת תל אביב וגושיה. זאת לא קואליציה של אותה מדינה של עיירות הפיתוח, של שכונות המצוקה ושל אלה של אין להם".

הפוליגרף של בנט

בחדשות ערוץ 2 דווח אמש כי בשנת 2009 עבר נפתלי בנט בדיקת פוליגרף בניסיון להוכיח לראש הממשלה, בנימין נתניהו ורעייתו שרה כי לא הדליף חומרים מלשכת נתניהו, עת שימש כראש לשכתו ב-2007. על פי הפרסום, בנט נשאל בבדיקה אם הדליף חומרים מסווגים, הכחיש - ויצא דובר אמת. אתמול נחשף ב"הארץ" כי ראש הממשלה "סימן" את בנט כמי שעמד מאחורי הדלפת שלושה סיפורים מלשכתו לכלי התקשורת. נטען כי נתניהו חשד בבנט ובמי שכיהנה כמנהלת לשכתו של בנט באותה התקופה, איילת שקד, בהדלפת תחקיר ערוץ 10 בפרשת "ביבי טורס"; תחקיר ידיעות אחרונות על התורמים של נתניהו; ובדיקת המבקר והמשטרה בחשד שאיש העסקים החרדי דדי גראוכר העביר כסף לנתניהו באמצעות נהגו - פרשה שהמשטרה קבעה כי אין לה כל ראיות תומכות.

בעוד בנט הכחיש נמרצות בימים האחרונים את הטענות הללו, גורמים בסביבתו הקרובה של נתניהו אף טענו כי ראש הממשלה שקל למנוע את כניסתו של בנט לממשלה על רקע חוסר האמון בין השניים. "אם הדבר יתאפשר מבחינת הרכבת הממשלה, נתניהו בהחלט יעדיף שלא לכלול את בנט בממשלתו", אמר אחד ממקורביו. אלא שאתמול שיגר נתניהו לכלי התקשורת מסר לא רשמי ולפיו הוא דווקא אינו פוסל את כניסתה של הבית היהודי לממשלתו. "חרף ההשמצות האישיות, נתניהו מתכוון להקים ממשלה רחבה ככל הניתן, כולל הבית היהודי", הודיע אתמול גורם בליכוד לכלי התקשורת. מקורבי נתניהו מסרו אמש ש"משפחת נתניהו מעולם לא קיבלה לידיה תוצאות של בדיקת פוליגרף שערך נפתלי בנט כדי להזים חשד שהדליף חומרים מלשכת נתניהו"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ