למרות ההצהרות: נתן אשל בדק אם יוכל לעמוד בראש צוות המו"מ הקואליציוני

"רה"מ וליברמן רוצים שאעמוד בראש צוות המו"מ לקואליציה הבאה, האם התחייבותי לא לעבוד בשירות הממשלתי יוצרת בעיה?", נכתב במייל שחשפה יחימוביץ'

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

נתן אשל, איש סודו של ראש הממשלה, בנימין נתניהו, התבקש על ידי נתניהו וח"כ אביגדור ליברמן לעמוד בראש צוות המשא ומתן הקואליציוני מטעמם – כך טען אשל עצמו במייל ששיגר לפני קרוב לחודשיים ליועצת המשפטית למשרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע פרגו.

לחצו לקריאת הסדר הטיעון של נתן אשל עם המדינה

הדברים אינם עולים בקנה אחד עם טענותיו של אשל, כמו גם של גורמים בליכוד, ולפיהם לא היתה כל כוונה לצרף את אשל לצוות המשא ומתן הרשמי. “ראש הממשלה והשר ליברמן רוצים שאעמוד בראש צוות המשא ומתן שלהם להקמת הקואליציה הבאה. האם התחייבותי לא לעבוד בשרות הממשלתי (לא כולל הציבורי או הפוליטי) יוצרים בעיה או שזה בסדר? שאל אשל את היועצת, וחתם, “להתראות, נתקה".

את המייל ה”מרשיע” פרסמה היום (שני) יו”ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', בעמוד הפייסבוק שלה. “איך קרה שמייל של נתן אשל מגיע אלי? מאוד פשוט. שמי ושמה של היועצת המשפטית שלו, שלומית ברנע פרגו, מתחיל באותיות sh, וכך הוא שלח את המייל בטעות לשתינו”, כתבה.

היא הוסיפה: “איך לאשל יש את כתובת המייל האישי שלי? הוא השיג אותו בשעתו כדי לשגר אלי שורה של מיילים מביכים של נאצה, אחרי שדרשתי שיפסיק לנהל את ענייני המדינה ושלא יפר את העיסקה עם הנציב, וגם אחרי שביקשתי לגונן על חושפי הפרשה מנחת זרועו של נתניהו. המיל הזה הגיע אלי בתקופת מערכת הבחירות. לא חשפתי אותו כי זה היה בגדר ביצה שלא נולדה. עכשיו, כשנתן אשל חוזר לחיינו, ומנגד גם מכחיש מעורבות במו"מ הקואליציוני, קראו את המיל ושפטו בעצמכם”.

המייל מנתן אשל

יחימוביץ' כותבת כי עו"ד ברנע פרגו היא היועצת המשפטית של אשל, אך מדובר ביועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה. אם כך, עולה גם שאלה נוספת בנוגע למייל: מדוע אשל הוא שפנה כדי לברר אם יוכל לבצע את התפקיד, ולא ראש הממשלה נתניהו, המבקש להעסיק אותו.

אשל עצמו הכחיש בימים האחרונים נמרצות את הדיווחים לפיהם הוא צפוי להתמנות כחבר בצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד. יחד עם זאת, גורמים בליכוד טענו באחרונה כי אשל אמנם לא ימונה לתפקיד רשמי, אך הם מעוניינים להיעזר בשרותיו כ"שליח למשימות מיוחדות" ולתאם ציפיות בין ראש הממשלה לבין הסיעות השונות, זאת בשל האמון הרב בין נתניהו לאשל ולאור ניסיונו ארוך השנים של האחרון בתחזוקת סיעות הקואליציה של נתניהו.

בימים האחרונים התעוררה מחאה ציבורית סביב השתתפותו של אשל בצוות המשא ומתן הקואליציוני. מספר פעילות פמיניסטיות פתחו בקמפיין נגד מעורבותו במשא ומתן משום שהודה בהתנהגות לא הולמת כלפי עובדת לשכת ראש הממשלה, ר', בעת שהשניים עבדו יחד. לאחר שהתגלה המקרה, אשל התפטר מתפקידו והתחייב שלא לעבוד יותר בשירות הציבורי. בעקבות המחאה הציבורית הודיעה אתמול מפלגת "יש עתיד" שלא תסכים לנהל את המו"מ עם אשל.

חברת הכנסת המיועדת מטעם מרצ, תמר זנדברג, פנתה שלשום ליועץ המשפטי לממשלה בדרישה שיאכוף את הסדר הטיעון עליו חתם אשל ויורה לא לשלב אותו בכל תפקיד ציבורי. הבוקר דרש אשל מרויטל מדר, מיוזמות הקמפיין, להתנצל עד לשעה 11:00 על דבריה לפיהם הוא הטריד מינית את ר', ולא, יגיש נגדה תביעת דיבה. אשל פנה הבוקר גם לזנדברג.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ