היועמ"ש של נתניהו הכשירה את מינוי אשל לצוות המו"מ הקואליציוני

בהמשך למייל האישי ששלח אשל לעו"ד ברנע-פרגו ונחשף על ידי יחימוביץ', נקבע כי המו"מ הקואליציוני נחשב לתפקיד "מחוץ לשירות המדינה"

יהונתן ליס
יהונתן ליס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
יהונתן ליס
יהונתן ליס

היועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, עו"ד שלומית ברנע-פרגו, קבעה כי אין מגבלות משפטיות כלשהן למינויו של נתן אשל למשרות או תפקידים כלשהם מחוץ לשירות המדינה. המשמעות היא לדברי גורמים במשרד ראש הממשלה, מבחינה משפטית, כי אשל היה כשיר להתמנות לחבר בצוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד, על אף סדר הטיעון שנחתם עמו.

לחצו לקריאת הסדר הטיעון של נתן אשל עם המדינה

היום נחשף כי אשל פנה אליה בשמו של ראש הממשלה וביקש לבחון את שילובו כראש צוות המשא ומתן הקואליציוני של הליכוד-ביתנו. פרגו בחנה את הסדר הטיעון שנחתם עם אשל מבחינה משפטית בלבד, על מנת לראות האם חלות על נתן אשל מגבלות בכל הנוגע לפעילותו כעובד מדינה או מחוץ לשירות המדינה. עו"ד ברנע-פרגו מצאה שאין מגבלות משפטיות על פעילותו מחוץ לשירות המדינה. לצד חוות דעתה, היא הציעה לאשל למען הזהירות להתייעץ עם נציבות שירות המדינה.

מוקדם יותר הערב, גיבשו נתניהו, ויו"ר מפלגת ישראל ביתנו, אביגדור ליברמן, את הצוות המקצועי שיוביל מטעמם את המשא ומתן על הרכבת הממשלה. בצוות יהיו חברים אנשי אמונו של נתניהו, עורכי הדין יצחק מולכו ודוד שמרון. כן יקחו בו חלק רואה החשבון ומנכ"ל משרד רה"מ לשעבר, משה ליאון, שהוזכר באחרונה כמועמד אפשרי לתפקיד שר האוצר, ועו"ד יואב מאני. מאני נחקר בעבר באחת הפרשות בתיק ליברמן.

נתן אשל. לא מנוע מלעמוד בראש צוות המשא ומתן הקואליציוניצילום: אמיל סלמן

ההודעה על הרכב הצוות מגיעה לאחר שבימים האחרונים התעוררה סערה ציבורית סביב השתתפותו של נתן אשל בצוות המשא ומתן הקואליציוני. אשל הכחיש את הדיווחים לפיהם הוא צפוי להתמנות כחבר בצוות. גורמים בליכוד טענו כי אשל אמנם לא ימונה לתפקיד רשמי, אך הם מעוניינים להיעזר בשרותיו כ"שליח למשימות מיוחדות" ולתאם ציפיות בין ראש הממשלה לבין הסיעות השונות, זאת בשל האמון הרב בין נתניהו לאשל ולאור ניסיונו ארוך השנים של האחרון בתחזוקת סיעות הקואליציה של נתניהו.

למרות ההצהרות של אשל וגורמים בליכוד, היום חשפה יו"ר מפלגת העבודה, שלי יחימוביץ', מייל ששלח אשל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, בבקשה לבחון את אפשרות השתלבותו בצוות המשא ומתן. “ראש הממשלה והשר ליברמן רוצים שאעמוד בראש צוות המשא ומתן שלהם להקמת הקואליציה הבאה. האם התחייבותי לא לעבוד בשרות הממשלתי (לא כולל הציבורי או הפוליטי) יוצרים בעיה או שזה בסדר?" שאל אשל את היועצת, שלומית ברנע פרגו.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ