לפיד: בבחירות הבאות אתמודד על ראשות הממשלה ואנצח

יו"ר יש עתיד אמר את הדברים בראיון ראשון מאז הבחירות, לתוכנית עובדה. הליכוד: "לפיד עשה טעות חמורה, ההכרזה על כוונותיו תפגע במו"מ הקואליציוני"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

בראיון ראשון מאז הבחירות, הצהיר יו"ר מפלגת יש עתיד, יאיר לפיד, כי במרוץ הבא לכנסת יתמודד על ראשות הממשלה והוא מניח שינצח.

לפיד אמר את הדברים בראיון לתוכנית "עובדה" בערוץ 2 שליוותה את מסעו בחודשים האחרונים. בראיון, שנערך לפני הבחירות, הימר לפיד שיזכה ל- 18 מנדטים, וגם כשהסקרים הצביעו על ירידה העריך שיזכה למספר דו ספרתי. "כתבתי את המספר 22 על מעטפה חתומה. אני לא אשים על זה כסף, אבל זה לא מספר אבסורדי" אמר.

בליכוד מתחו ביקורת חריפה על הצהרתו של לפיד: ״לפיד עשה טעות חמורה. ההכרזה על כוונותיו תפגע במשא ומתן הקואליציוני איתו״, אמר בכיר בליכוד. ״נתניהו יחשוב עכשיו פעמיים לפני כל תפקיד שייתן ללפיד. ראש הממשלה לא צריך בתפקיד בכיר לידו אדם שמתכוון להתמודד מולו. הוא גם יתקשה לסמוך על שותף קואליציוני שיקבל את החלטותיו באופן מוצהר לפי הפופולריות שלו ברחוב״.

צפו בראיון עם לפיד

חודש לפני הבחירות, בתקופה שבה מספר המנדטים שנובאו למפלגתו בסקרים צנחו, אמר לפיד למראיין כי "הסוקרים לא יודעים לסקור רבע מהציבור, את הצעירים. הרבע הזה הוא הרבע שלנו, הוא הרבע שמוביל את ההורים.... פתאום התרסקנו בסקרים ל 5-6 מנדטים. בשלב הזה אלפים רבים של אנשים מסתכלים לבחון אותי, זה מבחן מנהיגות. הם רואים שאין לי אגל זיעה. הם מאמינים לי וזה הרגע הכי חשוב".

כמה שעות לפני פרסום המדגמים ביום הבחירות עצמו נראה לפיד בכתבה, שערך העיתונאי בן שני, לאחר שישן שינה קלה, בדק מיילים ולדבריו, לאחר שהספיק לצפות בפרק של הסדרה "חוק וסדר". על העובדה שהפך לאדם החשוב במדינה לאחר תוצאות הבחירות אמר, "זה לא נוחת עלייך בדקה, צריך יומיים שלושה כדי לעכל". לפיד סיפר על שיחתו עם ראש הממשלה ואמר: "בסוף זה שני אנשים שמדברים. זה לא רגע של משמעויות. הוא אמר 'שלום יאיר, אני רוצה לברך אותך על ההישג. אני מצפה לשותפות גדולה ביחד'". לדבריו, השיחה המעניינת הייתה עם המזכירה שמקבלת שיחות שלא נענו מהטלפון של נפתלי בנט ששאלה אותו באיזה עניין הוא מתקשר.

לפיד התייחס גם לאופן שבו סיקרה והגדירה אותו התקשורת הזרה והציפייה שיקדם את המשא ומתן מול הפלסטינים, נוכח הקיפאון המדיני. "אני לא צריך לקרוא את זה באנגלית. אני כתבתי את זה. אנחנו צריכים לחזור לשולחן המשא ומתן... העיסוק שלנו היה גם בזה, אבל קודם כל במעמד הביניים הישראלי. אני הולך להמשיך להגיד את זה. זאת ההתחייבות שלנו. אם יהיה פה שוויון בנט, ממשלה בלי שרים בלי תיק ובעיות של דיור, כל דבר כזה מחזק גם את התהליך המדיני. לתהליך המדיני צריכה להגיע חברה ישראלית בריאה", אמר.

לפיד הוסיף כי לא פגש את יו"ר הרשות הפלשתינית מחמוד עבאס מעולם אך הוא מניח שהם ייפגשו ולא קיבל שיחות או פניות מהפלשתינים. לגבי הגדרתו כאחד האנשים הסקסיים בישראל אמר: "זה היה לפני 20 שנה. היום אני יותר קרוב לאחד הגמלאים הסקסיים, זה נחמד ואת ליהיא זה די שימח".


במהלך מסעו המתועד של לפיד הוא נראה נוהג לכנסים שארגן ברכב ג'יפ יוקרתי, לאחר שמכר את הב.מ.וו בה נהג לפני הודעתו על ההצטרפות לפוליטיקה. "ביקשתי להחליף את הרכב למשהו צנוע יותר, שלא מנקר עיניים"אמר כשהוא מתדלק את הרכב בשירות עצמי.

"הציבור עשה את הסוויץ' והוא מקבל אותי כפוליטיקאי. אני חושב שהתקשורת הישראלית, במובן זה מפני שבאתי מתוכה, לקח לה זמן לעשות את הסוויץ'" אמר לפיד בהתייחס למעברו מהתקשורת לפוליטיקה. בהמשך אמר: "אנחנו מצפים מהפוליטיקאים שלנו שיהיו משעממים, שתהיה להם ביוגרפיה נכונה. נגיד לנתניהו יש ביוגרפיה מצוינת שכוללת שירות בסיירת מטכ"ל, אוניברסיטה מצוינת באמריקה... זה כמובן ראוי לכבוד. אצלי זה לא ככה. יש לי ביוגרפיה פחות מאורגנת ויותר אקלקטית".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ