יועז הנדל: נתניהו שגה בטיפול בפרשת אשל וניסה למסמס אותה

הנדל, שהיה ראש מערך ההסברה בלשכת רה"מ וחשף את הפרשה, אמר בריאיון לגל"צ: "כשאדם מקבל על עצמו עסקת טיעון המשמעות היא שאי אפשר שיחזור"

ברק רביד - צרובה
ברק רביד
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יועז הנדל, מי ששימש כראש מערך ההסברה בלשכת ראש הממשלה וחשף את פרשת נתן אשל, מתח היום (שלישי) ביקורת חריפה על הטיפול של ראש הממשלה בנימין נתניהו בסוגיה וכן על כך שנתניהו המשיך להשתמש בשירותיו של אשל חרף הדחתו של האחרון מתפקידו.

בראיון ליומן הצהריים בגלי צה"ל האשים הנדל את נתניהו בכך שהעביר "מסר שגוי" בדרך בה טיפל בפרשה. "בשנה האחרונה נעשה ניסיון למסמס את העניין", אמר הנדל. "כשאדם מקבל על עצמו עסקת טיעון אחרי שהוא חורג מהנורמות או המוסר, המשמעות היא שאי אפשר ששבוע אחר כך האיש יחזור כאילו דבר לא קרה".

הנדל אמר את הדברים בעקבות הביקורת הציבורית הרבה שנמתחה על הניסיונות "להכשיר" את השתתפותו של אשל בצוות המו"מ הקואליציוני של הליכוד. במסגרת נסיונות אלה ביקש אשל וקיבל מהיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שולמית ברנע-פרגו, "אור ירוק" להשתתפותו בצוות המו"מ.

אשל, משמאל, ונתניהו בכנסתצילום: אמיל סלמן

אחרי שהנדל חשף את הפרשה יחד עם מזכיר הממשלה צבי האוזר והמזכיר הצבאי יוחנן לוקר, הפנה לו נתניהו כתף קרה. ראש הממשלה טען אז כי איבד את אמונו בהנדל בשל העובדה שהאחרון פנה ליועץ המשפטי לממשלה והתלונן נגד אשל, בלי שעדכן אותו מראש. בעקבות חוסר הגיבוי לו זכה מנתניהו עזב הנדל את לשכת ראש הממשלה בטריקת דלת.

"ראש הממשלה נתניהו טעה בטיפול בפרשת נתן אשל. אסור שהמסר השגוי הזה יימשך", הוסיף הנדל בראיון לגלי צה"ל. מנגד הוא שיבח את יו"ר מפלגת העבודה שלי יחימוביץ' על עמדתה כלפי פרשת נתן אשל. "כשהפרשה התפוצצה שלי יחימוביץ' היתה היחידה שדיברה בקול ברור - אני מעריך אותה על כך", ציין הנדל.

יחימוביץ' גם היתה זו שחשפה את הודעת הדואר האלקטרוני ששלח אשל ליועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה ושבה ביקש לקבל אישור לפעילותו בצוות המו"מ.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ